Soboty bez opłat za parkowanie raczej nie przejdą

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Aleksander Knitterialeksander.knitter@pomorska.pl

Soboty bez opłat za parkowanie raczej nie przejdą

Aleksander Knitterialeksander.knitter@pomorska.pl

Jak tłumaczy burmistrz Chojnice Arseniusz Finster, nie chcą tego... sami kupcy. Mówią, że wówczas nie byłoby wcale rotacji na parkingach.

Jedynie Projekt Chojnicka Samorządność złożył do urzędu formularz z opinią na temat strefy płatnego parkowania w mieście. Członkowie PChS wskazali na cztery ważne ich zdaniem punkty - darmowe parkowanie w soboty, darmowe parkowanie przez pierwsze pół godziny, ewentualny zwrot części zapłaty za abonament długoterminowy i możliwość płacenia za parkowanie np. przez sms. O mały włos te postulaty trafiłyby do kosza, bowiem PChS popełnił błąd formalny i nie dołączył do formularza statutu stowarzyszenia.

Burmistrz Arseniusz Finster przymknął jednak oko i wbrew sugestiom urzędników rozważa propozycje. Najmniej szans na realizację widzi w przypadku wolnych sobót.

- To trochę dziwny postulat, bo chojniccy kupcy chcą zupełnie odwrotnie. Rozmawiałem z jednym z właścicieli z centrum miasta. Potwierdza, że w soboty do południa nie jest tak, jak pisze PChS, tylko odwrotnie, że jest mnóstwo klientów. Dlatego chcą płatnych parkingów dla większej rotacji aut - uważa Finster. - Nie chcę jednak odrzucać tego pomysł, przedyskutujmy go.

Za ciekawy burmistrz uznał postulat darmowego parkowania przez pierwsze 30 minut, by można było szybko i bez przeszkód załatwić jakąś sprawę w centrum.

To jednak może być trudne technicznie do zrealizowania. Podobnie jest z możliwością zwrotu niewykorzystanego (przez chorobę, śmierć, wyjazd) stałego abonamentu. Ten jednak jest na okaziciela i zawsze można go odstąpić komuś bliskiemu.

Pozostaje jeszcze możliwość płacenia za parkowanie inną metodą niż bilonem w parkometrze. To rodzi też dodatkowe problemy techniczne i koszty.

Jeśli jednak będzie dobra wola z kilku stron, to jest szansa wszystko usprawnić.

Aleksander Knitterialeksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.