Śniegu nie ma, a ludzie są odcięci od świata

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Śniegu nie ma, a ludzie są odcięci od świata

Janina Waszczuk

Mieszkańcy sołectw Legbąd, Rzepicznej i Klocka od wczoraj nie mają czym dojeżdżać do szkoły i do pracy. Przewoźnik zrezygnował.

Radna Karoliona Redlarska w imieniu mieszkańców złożyła wniosek o interwencję w sprawie komunikacji zbiorowej.

- Mieszkańcy sołectwa Legbąd, Rzepiczna i Klocek zwracają się z prośbą o pilną interwencję. Z dniem 1 marca firma AX. Trans” obsługująca trasę Tuchola - Biała - Rzepiczna - Legbąd - Tuchola poinformowała, że nie będzie kursów na tej trasie - informuje radna. - W związku z tym młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy nie mają czym dojechać do szkoły i do pracy.

Radna zapytała, czy jest możliwość podstawienia zastępczego busa przez gminę Tuchola. - Sprawa jest nagląca, bo właściwie dotychczasowy przewoźnikkilka dni temu wywiesił na przystanku karteczkę, że rezygnuje i ludzie zostali bez możliwości dojazdu do Tucholi.

Jak mówi radna, sytuacja jest trudna. - Niektórzy mają nawet 17 kilometrów i nie wyobrażam sobie, żeby zostawić ich bez pomocy - dodaje. - Dotychczasowy przewoźnik miał kilka kursów i było duże zainteresowanie.

- To bardzo ważna sprawa i od razu zaczęliśmy działać - zapewnia burmistrz Tadeusz Kowalski. - Wczoraj rozmawialiśmy z przedstawicielami PKS Chojnice i są bardzo duże szanse na kursy autobusowe na tej trasie. Zapewnienie dojazdów to priorytet i finalizujemy rozmowy z bardzo dużym prawdopodobieństwem nowych kursów.

Szczegóły podamy jutro, bo jak zapewnia burmistrz, już powinny być ustalone także godziny.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.