Śniegu nie ma, a ludzie są odcięci od świata

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczuk

Śniegu nie ma, a ludzie są odcięci od świata

Janina Waszczuk

Mieszkańcy sołectw Legbąd, Rzepicznej i Klocka od wczoraj nie mają czym dojeżdżać do szkoły i do pracy. Przewoźnik zrezygnował.

Radna Karoliona Redlarska w imieniu mieszkańców złożyła wniosek o interwencję w sprawie komunikacji zbiorowej.

- Mieszkańcy sołectwa Legbąd, Rzepiczna i Klocek zwracają się z prośbą o pilną interwencję. Z dniem 1 marca firma AX. Trans” obsługująca trasę Tuchola - Biała - Rzepiczna - Legbąd - Tuchola poinformowała, że nie będzie kursów na tej trasie - informuje radna. - W związku z tym młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy nie mają czym dojechać do szkoły i do pracy.

Radna zapytała, czy jest możliwość podstawienia zastępczego busa przez gminę Tuchola. - Sprawa jest nagląca, bo właściwie dotychczasowy przewoźnikkilka dni temu wywiesił na przystanku karteczkę, że rezygnuje i ludzie zostali bez możliwości dojazdu do Tucholi.

Jak mówi radna, sytuacja jest trudna. - Niektórzy mają nawet 17 kilometrów i nie wyobrażam sobie, żeby zostawić ich bez pomocy - dodaje. - Dotychczasowy przewoźnik miał kilka kursów i było duże zainteresowanie.

- To bardzo ważna sprawa i od razu zaczęliśmy działać - zapewnia burmistrz Tadeusz Kowalski. - Wczoraj rozmawialiśmy z przedstawicielami PKS Chojnice i są bardzo duże szanse na kursy autobusowe na tej trasie. Zapewnienie dojazdów to priorytet i finalizujemy rozmowy z bardzo dużym prawdopodobieństwem nowych kursów.

Szczegóły podamy jutro, bo jak zapewnia burmistrz, już powinny być ustalone także godziny.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.