Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Parku Śląskim: tu jest bardzo rodzinnie [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
KR

Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Parku Śląskim: tu jest bardzo rodzinnie [ZDJĘCIA]

KR

Lepiej iść między ludzi niż samemu w domu siedzieć – mówi nam pani Agnieszka, która na śniadanie wielkanocne dla samotnych przyszła ze swoimi córeczkami. – Tutaj jest pięknie i bardzo rodzinnie – dodaje pani Stasia z Katowic, dla której to już drugie święta w Parku Śląskim.

Około półtora tysiąca osób przyszło do Parku Śląskiego, żeby w te święta nie być samemu. Bo to właśnie dla nich już po raz trzeci odbywa się wielkanocne śniadanie.

Niektórzy goście, to osoby, które nie pierwszy raz brały udział w takim spotkaniu. Wśród nich była m.in. pani Monika, dla której to są trzecie święta, które spędza w Parku Śląskim. – Przychodzę zobaczyć ludzi, posłuchać, popatrzeć. To wyjątkowe spotkanie – mówi. Podobnie jak pan Stanisław z Chorzowa. – Jest tutaj wesoło i można miło spędzić czas – dodawał.

Ale niektórzy przyszli tutaj po raz pierwszy. Tak jak pani Krystyna Bronowicz, która rozglądała się za swoją znajomą od której dowiedziała się o tym wydarzeniu. –Spotkała mnie kiedyś znajoma i mówi, że tu tak fajnie i co mam tak sama siedzieć w domu – dodawała pani Krystyna, która latem wybiera się do swojego syna, mieszkającego w okolicach Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w Parku Śląskim śniadanie wielkanocne dla samotnych odbywa się już po raz trzeci. Jednak wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu od Wigilii, którą Mikołaj Rykowski z żoną zaczęli organizować. Zaczęło się od zaproszenia jednego znajomego, który święta spędzał samotnie. Z roku na roku gości przybywało, że imprezę początkowo przenieśli do restauracji Wioska Rybacka, którą prowadzą w Parku Śląskim, a później do hali wystawowej Kapelusz. Zeszłoroczna Wigilia i dzisiejsze śniadanie odbywa się w hali namiotowej przed Kapeluszem, ponieważ obiekt został wyłączony z użytku.


*Najlepsze życzenia Wielkanocne POWAŻNE, RELIGIJNE, ZABAWNE, SMS
*Sprawdzian szóstoklasistów 2015 [PYTANIA + ODPOWIEDZI] Wszystkie odpowiedzi są logiczne?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
*Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

poprzedni następny pomoc

KR

Komentarze

17
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

przyzwoity patriota

Hańbą okryty system tworzący wielkie rzesze wykluczonych z normalnego życia społecznego to jest bez pracy i Rodziny. Gdzie twórcy nowego systemu głoszący hasła upodmiotowienia ludzi i państwa obywatelskiego . Po ich owocach poznacie ich. 8,5 tysięcy samobójstw w ciągu ostatniego roku , 2,5 mln rozbitych rodzin na skutek zmuszenia do emigracji zdesperowanych Rodaków . Może wreszcie przyjdzie za sprawą Ducha Świętego ogólne narodowe olśnienie gdzie jest centrum imperium zła.

777 NIYSŁYSZALNI I NIZROZUMIALI i WYKLUCZYNI=CYNZURa ZIELNY WYSPY AF

MAJOm ROZ DO ROCKU CO JEŚ I DACH NAD GOWOM A ZAWISTNO BURŻÓŁ AZJA TEGO NIYTRAWI.ONI JAKO BIYDNI I OBCY WOBEC SIEBIE SOM BARDZI RODZ INNI NIRZ WY SZ UJE I BOSSKIE KRWIOPIJCE CO DO KASY DUSZA SprzeDAŁY A Do CARieRY JAK RATy Idom PO TRUPACh.a sami nic od siebie nie robia.Tak trzymac i robic swoje byc{ przyjazdnym dla drugiego. }W POLSZY CARgullA I PAWlACHA.

magda

po co na tym spotkaniu te wsyedobylskie kamery... po co te zdjecia i videorelacje???? nie odbierajcie uczestnikom spotkania prawa do intymnosci... to krepujace dla obu stron

magda

po co te kamery i wideorelacje??? Dajcie uczestnikom tego spotkania w spokoju przezywac swieta... Dajcie im choc troche intymnosci... te zdjecia, kamery... to cholernie krepujace

Gosc

Bardzo milo ze cos robia gorzej jagby bylo inaczej,ale zawsze ludzie beda krytykowac a sami nic od siebie nie robia.Tak trzymac i robic swoje byc przyjazdnym dla drugiego.

Obser

Godlewski 20 tys. zł co miesiąc , a reszta chołoty na śniadanie do parku ...chory kraj!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.