Snajper nie zawiódł. FC Toruń żegna się wygraną

Trzy bramki Marcina Mikołajewicza zapewniły FC Toruń zwycięstwo z GAF Omegą Gliwice. To był ostatni mecz w tym sezonie.

FC Toruń - GAF Omega Gliwice 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Mikołajewicz (21), 2:0 Mikołajewicz (23), 2:1 Lutecki (25), 2:2 Pautiak (30), 3:2 Mikołajewicz (40)
FC: Neagu - Suchocki, Kieper,Mikołajewicz - Pelc, Waszak, Morozow, Czyszek - Świtoń, Szczepaniak, Wołszyn

W innych meczach:

Gwiazda Ruda Śląska - Gatta Zduńska Wola 3:5, Nbit Gliwice - Red Dragons Pniewy 0:3, Clearex Chorzów - Rekord Bielsko -Biała 1:6, Chrobry Głogów - Red Devils Chojnice 2:1, Pogoń 04 Szczecin - AZS Uniwerystet Śląski Katowice 2:1.

FC Toruń po raz pierwszy zagrał w Arenie Toruń, no w ten sposób chciał się pożegnać z kibicami. Ci z pewnością się nie zawiedli. W sobotę zobaczyli wszystkie atuty piłki halowej: szybkie akcje, nagłe zwroty akcji i decydujący gol w ostatnich sekundach.

W pierwszej połowie licznie zebrani kibice w Arenie Toruń (klub szacuje ich liczbę na ok. 1,5 tys.) goli nie zobaczyli, ale po przrwie było już co oglądać. Tuż po zmianie stron dwa razy trafił do siatki Marcin Mikoła-jewicz. Goście, którzy mieli jeszcze na szóste miejsce na zakończenie sezonu, nie rezygnowali z walki i rzucili się do odrabiania strat. Gliwiczanie w 30. minucie doprowadzili do wyrównania, strzelając dwa gole w ciągu 4 minut.

W końcówce spotkania trener gospodarzy zdecydował się na wycofanie bramkarza. Ten manewr taktyczny przyniósł oczekiwane efekty. 20 sekund przed ostatnią syreną trzy punkty FC zapewnił - a jakże - Marcin Mikołajewicz. Najlepszy strzelec zespołu kończy sezon z 26 trafieniami. Więcej o 3 miał jedynie Oleksandr Bondar z Red Devils Chojnice.

Sezon zasadniczy w Futsal Ekstraklasie dobiegł już końca. O tytuł mistrzowski będą się bić ekipy Gatty Active Zduńska Wola i Pogoni 04 Szczecin, natomiast o brązowe medale powalczą zespoły Rekordu Biels-ko-Biała i Red Devils Chojnice. Beniaminek z Torunia kończy sezon na 5. miejscu. Z ligą żegnają się natomiast Gwiazda Ruda Śląska i AZS UŚ Katowice, zaś w barażach zagra Clearex Chorzów.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.