Dominik Fijałkowski

SMS ostrzeże mieszkańców Inowrocławia

SMS ostrzeże mieszkańców Inowrocławia Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
Dominik Fijałkowski

„Pomorska” wraz z Czytelnikami apelowała o uruchomienie SISMS. Miasto wyszło naprzeciw. System powiadamia już działa.

Od kilku dni działa w Inowrocławiu mobilny system informacji SISMS. Posiadacze komórek, po zarejestrowaniu się, otrzymują dzięki niemu informacje o zbliżających się do miasta wichurach i ulewach, czy też o korkach na ulicach. SISMS powiadamia też o innych ważnych miejskich sprawach.

O uruchomienie takiego systemu w Inowrocławiu apelowała od wielu miesięcy „Gazeta Pomorska”. Podawaliśmy przykłady okolicznych miejscowości, w których SISMS już działa, a co najważniejsze zdaje egzamin. Inowrocławski ratusz, za naszym pośrednictwem, zapewniał mieszkańców, że system na pewno zostanie wprowadzony, gdy tylko znajdzie się operator, który zaproponuje korzystne warunki obsługi. Po miesiącach poszukiwań i przygotowań, sprawę udało się dopiąć na ostatni guzik. Cieszy nas, że mieliśmy w tym swój udział.

Warto skorzystać, bo to bezpłatna usługa

- Dziś niemal każda osoba posiada już telefon komórkowy. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i za pośrednictwem tego urządzenia ostrzegać mieszkańców przed nieoczekiwanym niebezpieczeństwem, czy nagłymi zdarzeniami. Pragniemy też w ten sposób zapraszać na wydarzenia sportowe i kulturalne, bo wciąż jest grupa inowrocławian, którzy narzekają, że o niektórych imprezach dowiadują się zbyt późno - informował podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Ryszard Brejza.

System SISMS już działa. Na podkreślenie zasługuje fakt, że został on skonfigurowany z Wojewódzkim Regionalnym Systemem Ostrzegania.

Korzystanie z SISMS dla mieszkańców jest darmowe. Płaci się, według stawki swojego operatora, tylko za pierwsze SMS-y związane z rejestracją. Koszty uruchomienia systemu poniosło natomiast miasto, płacąc około 6 tys. zł. Ponadto, co miesiąc na obsługę SISMS z budżetu przekazywane będzie nieco ponad 300 złotych.

Chcecie być informowani? Zarejestrujcie się

Każdy kto chce otrzymywać informacje alarmowe, kulturalne, sportowe i z zakresu gospodarki komunalnej musi się zarejestrować w systemie.

Aby to zrobić, należy pod numer 661 000 112 wysłać SMS-a. W sprawach informacji miejskich i alarmowych o treści: Tak.cin011, w sprawach imprez: Tak.cin012, a w sprawach komunalnych: Tak.cin013.

- Po wysłaniu SMS-a zainteresowany otrzyma odpowiedź z prośbą o zapoznanie się z regulaminem oraz odesłaniem wiadomości o treści „zgoda”. Po chwili dotrze kolejny SMS z potwierdzeniem rejestracji - informują urzędnicy.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.