Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Smoleńsk, 500+ i Andrzej Duda, czyli niepodległość w szkole drzewnej. "Nauczyciel poszedł o krok za daleko"

Czytaj dalej
Fot. Maciej Czerniak
Maciej Czerniak

Smoleńsk, 500+ i Andrzej Duda, czyli niepodległość w szkole drzewnej. "Nauczyciel poszedł o krok za daleko"

Maciej Czerniak

Katastrofa smoleńska, Euro 2012, „sukces” Andrzeja Dudy, wprowadzenie „500 +” i premier Morawiecki. Te elementy, jako wiodące w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości pojawiły się w gazetce w bydgoskiej szkole.

Jeden z Czytelników przysłał do redakcji zdjęcie z hallu w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy. Na fotografii widać gazetkę szkolną zatytułowaną „100-lecie odzyskania niepodległości”.

Pierwszą datą zamieszczoną na tablicy jest 1914 rok i wybuch pierwszej wojny światowej. Niżej wypisano między innymi daty: uchwalenia konstytucji marcowej, zamachu majowego, wybuchu II wojny światowej, powstania warszawskiego. Jako ważne wydarzenia historii najnowszej zaznaczono również, m.in. powstanie „Solidarności”, wprowadzenie stanu wojennego, a z późniejszych - prezydentury Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Na gazetce szkolne „100-lecie odzyskania niepodległości” w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, prócz dat związanych z wojną, powstaniem "Solidarności" czy stanem wojennym, pojawiły się też „Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem”, „Euro 2012 w Polsce”, „Wybory prezydenckie - wielki sukces Andrzeja Dudy”, a także „Wejście w życie Programu Rodzina 500+”.

- Przecież to skandal - mówi Czytelnik, który przysłał nam zdjęcie. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maciej Czerniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.