Maciej Czerniak

„Śmierć wrogom ojczyzny” przy pomniku Leszka Białego

Na filmie zamieszczonym w sieci, a będącym zapisem incydentu w Bydgoszczy słychać inwektywy rzucane w stronę Obywateli RP. Fot. Kadr z materiału wideo/Youtube Na filmie zamieszczonym w sieci, a będącym zapisem incydentu w Bydgoszczy słychać inwektywy rzucane w stronę Obywateli RP.
Maciej Czerniak

Młodzi ludzie z emblematami narodowców i kiboli wyzywali od „jeba...ch komuchów” ludzi, którzy chcieli złożyć kwiaty pod pomnikiem bohatera AK.

Do incydentu doszło wczoraj po godzinie 20 przy ulicy Markwarta w Bydgoszczy pod pomnikiem pamięci ppor. Leszka Białego, bohatera AK. Przy obelisku manifestowało grono ludzi z emblematami narodowców.

Na nagraniu, które na portalu Youtube zamieścił użytkownik Flash Bydgoszcz, widać że atmosfera zaczęła robić się gorąca, kiedy do pomnika zbliżyła się grupka spoza manifestujących narodowców.

„Kibole” zaczęli wtedy krzyczeć „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”, by zaraz potem skandować „Śmierć wrogom ojczyzny!”. Padły też słowa w przekazie jeszcze bardziej bezpośrednie: „Wypierdalać stąd, to nie jest wasze miejsce!”.

Starszy mężczyzna z grupy „narodowców” zapytał kobietę, która próbowała przedrzeć się przez kordon broniący dostępu do pomnika: - Co robisz”

Kiedy padła odpowiedź, „Chcemy złożyć kwiaty”, z gardeł innego manifestującego narodowca wydostał się okrzyk: „Wypierda...ć stąd, komuchy jeba...e, won!”.

Przebieg całego zdarzenia - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.