Maciej Czerniak

„Śmierć wrogom ojczyzny” przy pomniku Leszka Białego

Na filmie zamieszczonym w sieci, a będącym zapisem incydentu w Bydgoszczy słychać inwektywy rzucane w stronę Obywateli RP. Fot. Kadr z materiału wideo/Youtube Na filmie zamieszczonym w sieci, a będącym zapisem incydentu w Bydgoszczy słychać inwektywy rzucane w stronę Obywateli RP.
Maciej Czerniak

Młodzi ludzie z emblematami narodowców i kiboli wyzywali od „jeba...ch komuchów” ludzi, którzy chcieli złożyć kwiaty pod pomnikiem bohatera AK.

Do incydentu doszło wczoraj po godzinie 20 przy ulicy Markwarta w Bydgoszczy pod pomnikiem pamięci ppor. Leszka Białego, bohatera AK. Przy obelisku manifestowało grono ludzi z emblematami narodowców.

Na nagraniu, które na portalu Youtube zamieścił użytkownik Flash Bydgoszcz, widać że atmosfera zaczęła robić się gorąca, kiedy do pomnika zbliżyła się grupka spoza manifestujących narodowców.

„Kibole” zaczęli wtedy krzyczeć „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”, by zaraz potem skandować „Śmierć wrogom ojczyzny!”. Padły też słowa w przekazie jeszcze bardziej bezpośrednie: „Wypierdalać stąd, to nie jest wasze miejsce!”.

Starszy mężczyzna z grupy „narodowców” zapytał kobietę, która próbowała przedrzeć się przez kordon broniący dostępu do pomnika: - Co robisz”

Kiedy padła odpowiedź, „Chcemy złożyć kwiaty”, z gardeł innego manifestującego narodowca wydostał się okrzyk: „Wypierda...ć stąd, komuchy jeba...e, won!”.

Przebieg całego zdarzenia - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.