Marek Weckwerth

Śmierć kosiła w ubiegłym roku na drogach wyjątkowo ostro

Śmierć kosiła w ubiegłym roku na drogach wyjątkowo ostro Fot. Policja
Marek Weckwerth

Sobotni wypadek na przejściu dla pieszych w Toruniu, w którym zginęły dwie kobiety, dosłownie dobił statystykę zdarzeń na kujawsko-pomorskich drogach w roku 2018. Nie żyje już 168 osób.

- Ranny odniosło w 2018 roku, w 953 wypadkach, 1020 osób. Było też 27 tysięcy 310 kolizji - uzupełnia statystykę kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. I dodaje, że nie jest pełna, bowiem wyliczona jest do 30 grudnia 2018 roku. Pełne dane pojawiają się dopiero w 30 dni po zakończeniu roku, gdy okaże się czy kolejne ofiary nie zmarły w szpitalach.

My już wiemy na pewno, że ofiar będzie więcej, bo w ostatni dzień roku w Tuszkowie koło Sośna w wypadku zginął 76-letni kierowca volkswagena golfa.

Trzymając się oficjalnej statystyki, owych 168 zabitych, to aż o 17 więcej niż w roku 2017. Wtedy było 942 wypadków, zginęło 151 osób, a 1069 zostało rannych. Zgłoszono także, 27 tys. 382 kolizji. W roku 2016 śmierć na drogach spotkała aż 178 osób (1107 rannych), zaś rok wcześniej 154 (1154 rannych).

Sobotnią tragedię na ul. Grudziądzkiej w Toruniu opisujemy poniżej. Przypominamy, że także w Bydgoszczy na przejściu przez ulicę Szpitalną w przedświąteczną sobotę zginęła 25-latka. W obu przypadkach trudno mówić o dobrym oświetleniu przejść.

Dlaczego w naszym regionu doszło to aż tylu wypadków? Co najczęściej jest ich powodem? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.