Marek Weckwerth

Śmierć jeździ dziesiątką. Kasy na ekspresówkę brak

Co się dzieje na krajowej dziesiątce, zwłaszcza w pobliżu Emilianowa? Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i bada przyczyny dramatów. Fot. materiały policji Co się dzieje na krajowej dziesiątce, zwłaszcza w pobliżu Emilianowa? Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i bada przyczyny dramatów.
Marek Weckwerth

W dwóch kolejnych dniach na DK nr 10 doszło do 3 groźnych wypadków. Jedna osoba nie żyje, są ranni. Na całej tej trasie ruch jest coraz większy. Budowa drogi ekspresowej jest konieczna.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym volvo uderzył w tył zwalniającego dostawczego mercedesa - opisuje piątkowy wypadek w Emilianowie podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - W wyniku uderzenia mercedes zjechał na prawe pobocze, natomiast tir zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem drafterem. Do szpitala odwieziono kierowców volkswagena i volvo. Stan tego pierwszego jest ciężki.

W czwartkowym wypadku (także w Emilianowie) zginął 26-letni kierowca fiata ducato. Cztery osoby z drugiego pojazdu (citroena jumpera) uczestniczącego w wypadku trafiły do szpitala. Oba wypadki wydarzyły się w miejscach odległych o ok. 2 km.

Kolejny wypadek na drodze nr 10 wydarzył się w piątek w miejscowości Mrozowo (gm. Sadki). Zderzyły się dwa auta osobowe jadące z przeciwka. - Jeden z kierowców wymagał pomocy medycznej - powiedział kpt. Paweł Przybylski z Komendy Powiatowej PSP w Nakle

Co się dzieje na krajowej dziesiątce, zwłaszcza w pobliżu Emilianowa? Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i bada przyczyny dramatów.

W tym roku Emilianowo jest wyjątkowo tragiczne. Co mówią na ten temat statystyki? Czy są plany dotyczące przebudowy drogi? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.