Maciej Czerniak

Śmierć dilera, amnezja świadka [wideo]

Maciejowi B. (na zdj. z prawej strony w ławie oskarżonych) może grozić nawet 25 lat więzienia. Wczoraj świadek (z lewej) wbrew swoim wcześniejszym zeznaniom Fot. Maciej Czerniak Maciejowi B. (na zdj. z prawej strony w ławie oskarżonych) może grozić nawet 25 lat więzienia. Wczoraj świadek (z lewej) wbrew swoim wcześniejszym zeznaniom twierdził, że nie zna „Maciuli”.
Maciej Czerniak

Skazany za handel kokainą twierdzi, że nie pamięta, by w ogóle był przesłuchiwany. Miał złożyć zeznania w sprawie zabójstwa z 2008 roku.

Miałem kiedyś sprawę narkotykową. Ale nie pamiętam, czego dotyczyła - powiedział wczoraj liczący 31 lat mężczyzna, którego Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wezwał w charakterze świadka.

Miał złożyć zeznania w procesie Macieja B. zwanego „Maciulą” albo „Maciulkiem”. Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy oskarżyła go o dokonanie w 2008 roku zabójstwa, egzekucji na zlecenie na 24-letnim bydgoszczaninie Kamilu Ch. Ofiarę znaleziono martwą ze śladami postrzałowymi z broni palnej w lesie w rejonie podbydgoskiego Tryszczyna. Materiał dowodowy, jaki zebrali śledczy, miał wskazywać, że było to zabójstwo „na postrach”. Ch. był dilerem narkotykowym, który - według wersji prokuratury - zamierzał się odłączyć od grupy przestępczej kierowanej przez Tomasza B. „Kadafiego”. Śmierć 24-latka miała ostudzić zapał innych, którzy być może zamierzali pójść w jego ślady.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.