Śmierć coraz szybciej jedzie na rowerze. Na Kujawach i Pomorzu

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Wronecki
Marek Weckwerth

Śmierć coraz szybciej jedzie na rowerze. Na Kujawach i Pomorzu

Marek Weckwerth

Rośnie liczba wypadków powodowanych przez rowerzystów. Jeszcze bardziej niepokojące są statystyki dotyczące kierowców jako sprawców wypadków, w których giną i odnoszą rany cykliści.

Od początku roku do 15 lipca rowerzyści byli w naszym regionie sprawcami 19 wypadków. Zginęło w nich 5 osób, 14 zostało rannych. Spowodowali też 155 kolizji - wylicza Kamila Ogonowska z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w w Bydgoszczy.

W tym samym okresie roku ubiegłego cykliści spowodowali na naszych drogach i ścieżkach 17 wypadków, zginęła jedna osoba, do szpitali trafiło 17. Odpowiadają też za 154 kolizje.

W regionie wzrosła więc liczba wypadków (o 2), jak również liczba zabitych (o 4 osoby), natomiast spadła liczba rannych (o 3 osoby). Jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.