Śmieciowe deklaracje za domki letniskowe tylko do końca marca

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Śmieciowe deklaracje za domki letniskowe tylko do końca marca

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Właściciele działek letniskowych na terenie gminy Sępólno powinni już zainteresować się wprowadzonymi opłatami za śmieci.

Radni gminy Sępólno nie tak dawno wprowadzili zryczałtowaną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w domkach letniskowych oraz innych nieruchomościach, które wykorzystywane są na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Ma to zwiększyć prawdopodobieństwo, że właściciel takiej nieruchomości w sposób cywilizowany i ekologiczny pozbędzie się wytwarzanych śmieci, a nie wyrzuci ich gdzieś do lasu.

Radni uchwalili, że właściciel, który korzysta z działki tylko przez pewną część roku, np. sezon letni, za śmieci niesegregowane powinien opłacić 250 zł za dany rok. Natomiast jeśli śmieci segreguje, powinien zapłacić połowę tej stawki. I najważniejsza informacja - właściciele mają obowiązek złożyć odpowiednią deklarację do końca marca.

Deklaracje te będą dostępne w referacie Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa (pok. nr 4) i w Biurze Obsługi Klienta w urzędzie. Jest też możliwość pobrania w formie elektronicznej ze strony www.gmina-sepolno.pl z zakładki „Informacje o ustawie śmieciowej”.

Pytania, uwagi i wątpliwości można rozwiać w referacie gospodarki komunalnej i rolnictwa - numer telefonu 52 389 42 14.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.