Śmiecą nad rzeką i nie sprzątają po swoich psach

Czytaj dalej
Fot. JW
(jw)

Śmiecą nad rzeką i nie sprzątają po swoich psach

(jw)

Teren w okolicy Strugi Toruńskiej na Rubinkowie jest zanieczyszczony. Miejskie służby obiecały przyjrzeć się tej sprawie.

Przy metalowym mostku na Strudze Toruńskiej - na przedłużeniu ul.Donimirskiego na Rubinkowie I - rośnie stara, próchniejąca wierzba. Co jakiś czas odłamuje się któryś z jej konarów stwarzając zagrożenie dla spacerowiczów, działkowców i bawiących się tu dzieci.

- Wygięcie balustrady na mostku powstało od uderzenia przez spadający, złamany konar drzewa i świadczy o powadze zagrożenia dla przechodzących tędy ludzi - mówi Stanisław Ziemiński, właściciel położonej w pobliżu działki i pokazuje poważnie wgnieciony metal - Tę wierzbę należy wyciąć. Proszę też przyjrzeć się terenowi za Bachą.

Działkowiec zwraca uwagę na zielsko pomiędzy rzeczką i działkami. Latem jest wysokie na 1,5 - 2 metry. Kryją się w nim miłośnicy trunków, młodzież pali papierosy, czasem ktoś pijany śpi. Gdyby zielsko zapaliło się, trudno by było uciec. O tej porze roku już się pokładło, ale dzięki temu widać, że są tu dzikie wysypiska śmieci.

- Poza tym właściciele psów z pobliskich bloków traktują ten teren jako toaletę dla swoich pupili - kontynuuje działkowiec. - Odchodów nie sprzątają nawet wtedy, gdy pies załatwi się na ścieżce prowadzącej do bramki na działki! Od lat, obok ogródków, w namiocie mieszka bezdomny człowiek, poruszający się o kulach. Do tej pory spał tu nawet podczas mrozów, ale ostatnio mówił, że może pójdzie na zimę do jakiegoś ośrodka. Żal mi człowieka, staram się mu pomagać. Niektórzy ludzie jednak bywają okropni. Niedawno jacyś chuligani wskoczyli przez płot i wzięli z mojej działki wiadro wody i wlali ją do namiotu na posłanie bezdomnego człowieka.

Aby rozwiązać problemy zgłoszone nam przez działkowca, zwróciliśmy się do kilku instytucji. Usłyszeliśmy obietnice podjęcia stosownych działań.

- Dokonamy wizji terenowej we wskazanym miejscu, podczas której ocenimy stan wierzby - obiecuje Anna Bielska, kierownik Oddziału Rejonowego w Toruniu Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku - Jeśli okaże się, że jej stan stwarza zagrożenie, zostanie usunięta lub przycięta.

Natomiast Łukasz Naskręt z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT, odpowiedzialnego za utrzymanie czystości w gminie od razu udał się w teren i zlokalizował dzikie wysypiska śmieci. Obiecał też ustalenie do kogo należy grunt i wyegzekwowanie porządku.

Do Straży Miejskiej w Toruniu zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w sprawie bezdomnego. - Na bieżąco są prowadzone kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne, ale zaraz wyślę tam patrol - usłyszeliśmy od dyżurnego SM. - Jeśli ten pan będzie potrzebował pomocy, i będzie chciał ją przyjąć, to ją natychmiast otrzyma.

(jw)

(jw)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.