Służby pod lupą speców ministra. Co z ustawą?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Maciej Czerniak

Służby pod lupą speców ministra. Co z ustawą?

Maciej Czerniak

Związkowcy policji, straży granicznej, straży pożarnej i więziennictwa proszą prezydenta, by nie podpisywał ustawy o nowej specsłużbie.

Pismo do prezydenta Andrzeja Dudy podpisali przewodniczący sześciu organizacji tworzących Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Sprzeciwiają się oni utworzeniu Biura Nadzoru Wewnętrznego, czyli nowej służby stojącej niejako ponad wydziałami wewnętrznymi obecnie funkcjonujących formacji. Ostrzegają przed podejmowaniem prób upolitycznienia służb poprzez „nieograniczony i bliżej niedookreślony wpływ na politykę kadrową wewnątrz Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej na każdym szczeblu”.

Jakie mają być kompetencje oraz tryb powoływania funkcjonariuszy Biura Nadzoru Wewnętrznego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.