(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Ślizg, ból i... gips! Uwaga na chodnikach

Wczoraj przed południem tak wyglądał chodnik przy postoju taxi na ul. Wybickiego. - Trzeba uważać - mówił Jan Hirsz. Fot. Przemek Decker Wczoraj przed południem tak wyglądał chodnik przy postoju taxi na ul. Wybickiego. - Trzeba uważać - mówił Jan Hirsz.
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

W ostatnich dniach na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym o 100 proc. wzrosła liczba pacjentów ze złamaniami i zwichnięciami.

Wystarczy moment nieuwagi i na oblodzonym chodniku można wywinąć „orła”. Niestety, taki upadek może się zakończyć fatalnie.

- Złamania, stłuczenia, zwichnięcia to teraz dla nas chleb powszedni. Z takimi urazami zgłaszają się do nas pacjenci w różnych wieku: młodsi i starsi - podkreśla Andrzej Witkowski, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W ostatnich dniach drastycznie wzrosła liczba grudziądzan, którzy z urazami kończyn trafiają na SOR. Jak informują pracownicy szpitala, od poniedziałku do wczorajszego popołudnia, pomocy potrzebowało 98 pacjentów. To o ponad dwa razy więcej niż w okresie, kiedy na chodnikach nie ma lodu czy śniegu.

Choć wczoraj temperatura wzrosła powyżej zera, na wielu nieodśnieżonych wcześniej chodnikach pozostał śnieg, lód lub błoto pośniegowe.

- Tutaj trzeba uważać! - mówił Jan Hirsz, mieszkaniec Śródmieścia ostrożnie stąpający chodnikiem przy postoju taksówek na ul. Wybickiego.

Od poniedziałku do redakcji „Pomorskiej” zadzwoniło kilku mieszkańców różnych rejonów miasta skarżąc się, że trakty nie są czyste. - Na ścieżce rowerowej i chodniku, który znajduje się obok marketu Intermarche, leży gruba warstwa lodu - alarmował wczoraj pan Edmund, mieszkaniec bloku przy ul. Wyzwolenia.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy otrzymali w sumie ponad 50 podobnych zgłoszeń.

- Funkcjonariusze wydali 49 poleceń odśnieżenia chodników. Trafiły one zarówno do Zarządu Dróg Miejskich, firm odpowiedzialnych za takie prace, jak i osób prywatnych. Mandatów nie wystawiali - informuje Henryk Januszewski, zastępca komendanta straży miejskiej.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami za odśnieżanie chodników odpowiadają właściciele położonych wzdłuż nieruchomości.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.