Maciej Czerniak

Ślepa Temida już losuje sędziom nowe sprawy. Jak działa w regionie?

Ślepa Temida już losuje sędziom nowe sprawy. Jak działa w regionie? Fot. Karolina Misztal
Maciej Czerniak

Od początku roku działa nowy system przydzielania spraw sędziom. Losowanie odbywa się na serwerze w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Raz na 24 godziny komputer losuje sędziom w całej Polsce sprawy, które będą prowadzić w swoich wydziałach. Tak główna zasada działania nowego systemu przydzielania postępowań, który obowiązuje od początku tego tygodnia.

System obowiązuje również w 23 sądach okręgowych i rejonowych w Kujawsko-Pomorskiem. Sędziowie na razie jednak wstrzymują się od oceny tego rozwiązania.

Przewodniczący wydziałów każdego dnia rano mają otrzymywać z resortu sprawiedliwości listę spraw z przydzielonymi do nich sędziami. Sprawy losuje komputer stosując specjalny algorytm. Jak działa to w praktyce? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.