Maciej Czerniak

Śledczy z Bydgoszczy: Dożywocie dla człowieka "Kadafiego"

"Maciulę" na rozprawy prowadzili antyterroryści. Wczoraj w sądzie nie było żadnego oskarżonego. Fot. Tomasz Czachorowski "Maciulę" na rozprawy prowadzili antyterroryści. Wczoraj w sądzie nie było żadnego oskarżonego.
Maciej Czerniak

Zakończył się proces gangu Tomasza B. „Kadafiego”. Prokuratura żąda najwyższej kary dla Macieja B. oskarżonego o zabójstwo. A w sprawie zbrodni w Chałupskach mówił ekspert od wariografu.

„Maciula” się śmiał i powiedział, że to on zrobił; że zabił Kamila Ch. On był z tego dumny. To było trzy dni po za zaginięciu Ch. - to słowa z zeznań świadka anonimowego w procesie, które odczytano wczoraj w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. - Kamil był inny, z nim można było normalnie porozmawiać, a „Maciulek” zgrywał gangstera.

W piątek również w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się kolejna rozprawa w procesie o podwójne zabójstwo w Chałupskach nad jeziorem Wiecanowskim. Latem 2016 roku zostały tam utopione mieszkanki Barcina: 15-letnia Klaudia i 23-letnia Patrycja.

W tej sprawie oskarżeni są liczący 21 lat Maciej K. i 46-letni Sławomir G. Zaraz po odkryciu zbrodni zatrzymany został  do tej sprawy też m.in. Zachariasz Z., znajomy Macieja K. (później oczyszczony z zarzutów). 

Więcej w plus.pomorska.pl

Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.