Czesław Wachnik

SLD krytykuje projekt budżetu, a KOD zapowiada protesty

-Projekt budżetu jest zły - przekonuje Edward Markiewicz z SLD Fot. C.Wachnik -Projekt budżetu jest zły - przekonuje Edward Markiewicz z SLD
Czesław Wachnik

Już w sobotę 19 grudnia przed Ratuszem w Zielonej Górze zapowiadany jest protest Komitetu Obrony Demokracji.

Zielona Góra - Już w sobotę protest przed ratuszem
- Już około 200 osób zadeklarowało swój udział w Komitecie Obrony Demokracji - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Robert Krzych. Jest on koordynatorem komitetu w Lubuskiem. R. Krzych dodał, że celem komitetu jest obrona konstytucji i demokracji. Jego zdaniem są one zagrożone przez obecną politykę PiS. Na razie KOD buduje struktury w powiatach i województwie. Planuje też protesty, m.in. w sobotę przed ratuszem, wyjazd do Warszawy oraz akcje ulotkowe.

Zielona Góra - SLD krytycznie o budżecie miejskim
- Projekt budżetu miasta na 2016 rok został źle skonstruowany - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Edward Markiewicz z miejskiego SLD. Jako przykład podał, że przy wydatkach w wysokości 700 mln zł, zabrakło pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników spółek miejskich czy budownictwo komunalne. Do dysproporcji Edward Markiewicz zaliczył też, że przykładowo na schronisko dla zwierząt planuje się wydanie 736 tys. zł, a na letni wypoczynek dzieci tylko 500 tys. zł. Kolejny przykład to wydatki na Izbę Wytrzeźwień (1 mln zł) i opiekę nad zabytkami, także 1 mln zł. Niepokoi także to, że nie znaleziono pieniędzy na inwestycje, które są obiecywane od lat. Przykładem jest przeniesienie strzelnicy z Chynowa czy schroniska dla zwierząt w inne, mniej dokuczliwe miejsca.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.