Śladowcy zbudowali rowery i będą je za darmo pożyczać

Czytaj dalej
Fot. sladowcy.pl
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Śladowcy zbudowali rowery i będą je za darmo pożyczać

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W tym roku na plaży w Kamieniu pojawią się trzy rowery, które będzie można za darmo wypożyczyć i zwiedzić na nich całą Krajnę.

Darmowe rowery to efekt kolejnego projektu grupy „Śladowcy” z Kamienia.

Od sierpnia zeszłego roku grupa „Śladowcy” działająca przy gimnazjum w Kamieniu i zrzeszająca uczniów tej szkoły, ale też osoby starsze, realizuje kolejny już ciekawy projekt. Co prawda związany z turystyką, ale dzięki któremu młodzież ma szansę na poznanie wielu innych umiejętności.

- Mamy takie same prawa, jak nasi rówieśnicy z większych aglomeracji, by odnieść sukces. Dzięki projektowi mamy szansę sprawdzić samych siebie i nauczyć się skutecznie planować, aktywnie działać i umiejętnie dążyć do wyznaczonych sobie celów - deklaruje młodzież z Kamienia.

Dzięki projektowi uczyli się na warsztatach o turystyce, dziennikarstwie, informatyce, kartografii czy też... budowie i obsłudze rowerów.

Projekt „Stacja Turystyczna Kamień”, który dofinansowała kwotą 39 tys. zł Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, zakończy się już niebawem. Korzyści po jego zakończeniu będą mieli też mieszkańcy oraz turyści zaglądający w sezonie do Kamienia.

Już 17 czerwca zakończy się pierwszy etap projektu, który będzie połączony z uroczystym otwarciem stacji rowerowej w Kamieniu. - To już 15 lat naszych różnych przedsięwzięć, których bohaterami jest młodzież. Każdy projekt budzi kolejne pomysły - mówi opiekun Śladowców Aleksander Atamański.

Młodzieży udało się zbudować pod okiem specjalisty Tomasza Kierskiego od podstaw rowery. - Mają one stosowne certyfikaty i gwarancję. Te trzy rowery pojawią się na plaży miejskiej w Kamieniu i będzie można je za darmo wypożyczyć, żeby można poznawać piękno całej Krajny - mówi Atamański.

Jako że Śladowcom przyświeca motto „Cudze chwalicie, swego nie znacie” przygotowali oni i opracowali ciekawe trasy do turystyki właśnie rowerowej, ale też pieszej i kajakowej nie tylko w gminie Kamień, ale i okolicy. Wszystko po to, by turyści mogli poznać walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne na czterech trasach.

Śladowcy przygotowują też grę miejską w Kamieniu połączoną z prezentacją budowli, których już w Kamieniu nie ma. A żeby wszystko dobrze zaprezentować, uczniowie uczyli się tworzyć i zarządzać portalem internetowym, uczyli się też m.in. zasad tworzenia i budowy map, które wykorzystują do tworzenia tras.

To kolejny projekt, o którym piszemy. I choć zmieniają się uczniowie, to pasja do historii i przygód pozostaje i to dzięki Aleksandrowi Atamańskiemu.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.