Skutki awarii będą naprawiać jeszcze kilka dni

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Skutki awarii będą naprawiać jeszcze kilka dni

Mateusz Mazur

Przynajmniej do końca tego tygodnia robotnicy będą naprawiali ulicę Gajową, której nawierzchnię trzeba zniszczyć po awarii wodociągowej.

Przypomnijmy, że do awarii doszło w ubiegłą środę. Podczas przebudowy gazociągu na ulicy Gajowej doszło do uszkodzenia magistrali wodociągowej. Rura pękła, a woda w szybkim tempie zalała nawierzchnię. By ułożyć gazociąg trzeba teraz zerwać asfalt i podbudowę jezdni. To informacja bardzo zła, bo w zeszłym roku obie warstwy były wymieniane na nowe.

Wczoraj wykonawca przebudowy rozpoczął zrywanie nawierzchni. - To około 70-metrowy odcinek, uzgodniony z drogowcami - mówi nam Sylwia Leśniewicz z firmy Gazbud, wykonawcy robót.

Niestety dla okolicznych mieszkańców mamy złe wiadomości. - Prace potrwają jeszcze tydzień - zapowiada Leśniewicz. - Musimy poczekać na niezbędne materiały.

Z powodu awarii zmieniły się trasy autobusów linii 55, 71 i 77, które obecnie muszą kursować przez ulicę Skłodowskiej-Curie. Zawieszone zostały m.in. przystanki Głowackiego - Gajowa i Głowackiego-Bałtycka. - Objazd będzie utrzymany do czasu całkowitej naprawy zniszczonej przez awarię nawierzchni jezdni - potwierdza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Wykonawca nie wyklucza, że naprawa może się przeciągnąć do przyszłego tygodnia.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.