Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Skuteczna gra GKS Baruchowo w meczach sparingowych

Skuteczna gra GKS Baruchowo w meczach sparingowych Fot. Andrzej Schmidt/archiwum

Kontrolne mecze rozgrywały też podczas weekendu pozostałe zespoły 5. ligi, jak również drużyny niższych klas.

Wolne mieli jedynie piłkarze lipnowskiego Mienia, którzy w niedzielę grać mieli z Wisłą Dobrzyń. Lipnowianie poprosili rywala o zmianę godziny, a wobec odmowy zrezygnowali ze sprawdzianu. Rywalem Wisły był GKS Fabianki, a niespodzianką był występ w zespole dobrzyńskim Macieja Serafina z Mienia i Huberta Kotkiewicza, który jesienią bronił barw Wiślana Bobrowniki.

Nie były to jedyne kadrowe niespodzianki. W barwach piątoligowego Wzgórza przeciwko juniorom starszym Lidera zagrali Michał Witkowski i Michał Krzyżanowski. Na początku drugiej połowy ligowcy prowadzili 2:0, później jednak osłabli i musieli uznać wyższość młodych rywali. Wspólnie w barwach Victorii przeciwko Lubieniance zagrali bracia Marcin i Artur Piotrowscy. Ten pierwszy powrót do gry po dłuższej przerwie uhonorował golem.

Skuteczność Patryka Dudkiewicza (cztery bramki) zdecydowała o wysokiej wygranej GKS Baruchowo z Ziemowitem Osięciny. Zespół trenera Jacka Majewskiego zastąpił Amatora Maszewo, który w ostatniej chwili zawiadomił, że do Baruchowa nie przyjedzie. W czwa-rtek GKS u siebie zmierzy się z czwartoligowym Mazurem Gostynin (początek o godzinie 17). Na sztucznej nawierzchni we Włocławku Mień zagra z GKS Fabianki (19). Lider A klasy Piast Bądkowo pokonał Wisłę Nowy Duninów (5. liga mazowiecka).