SKOK Stefczyka kontra Brejza. A w tle poselski immunitet

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Maciej Czerniak

SKOK Stefczyka kontra Brejza. A w tle poselski immunitet

Maciej Czerniak

Ważą się losy pozwu przeciw posłowi. Wiele zależy od tego, gdzie w opinii sędziego leżą granice ochrony prawnej posła. Na nasze pytania odpowiadają Krzysztof Brejza i Jakub Słupski, prawnik SKOK-u.

To zarzucanie Kasie Stefczyka - także za pomocą bardzo czytelnych sugestii - współdziałania z piramidą finansową Amber Gold - mówi mec. Jakub Słupski z kancelarii Hasik & Partnerzy.

Pieniądze Amber Gold i SKOK

Słupski reprezentuje Kasę Stefczyka w sądowym sporze tego SKOK-u z posłem Krzysztofem Brejzą. SKOK wytoczył parlamentarzyście sprawę o naruszenie dóbr osobistych. Poszło o wypowiedzi posła w mediach na temat informacji dotyczących związków Kasy z firmą kierowaną przez Marcina P.

Krzysztof Brejza jest członkiem sejmowej komisji ds. Amber Gold. Twierdzi, że tylko publicznie powtórzył ustalenia komisji. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.