Składka na radę rodziców - dobrowolna czy nie? Rodzice mają mętlik w głowie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica/zdjęcie ilustracyjne
pio

Składka na radę rodziców - dobrowolna czy nie? Rodzice mają mętlik w głowie

pio

- Wysokość składki na radę rodziców w teorii jest dobrowolna. W praktyce nie. W szkole naszych dzieci każą nam płacić po 40 złotych miesięcznie - mówi rodzic. A w szkole przekonują, że to nadinterpretacja.

W każdej szkole płaci się na radę rodziców i na tzw. klasowe. W obu przypadkach to rodzice decydują o wysokości składek. Fundusze, zgromadzone w ramach rady rodziców, są przeznaczane na potrzeby szkoły, natomiast te drugie, jak nazwa wskazuje, na klasę.

Skontaktowali się z nami rodzice uczniów I Liceum Ogólnokształcącego na Placu Wolności w Bydgoszczy. - Kwota na radę rodziców została nam narzucona - twierdzą. - Niby to kwota „co łaska”, jednak u nas oficjalnie mówi się o tym, żeby zapłacić składkę 40 złotych miesięcznie albo od razu 400 złotych na cały rok szkolny.

Kto ustala wysokość składki na radę rodziców i czy jest ona obowiązkowa czy dobrowolna? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
pio

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Paweł N

Niech ten przewodniczący nie rżnie głupa. Wychowawczyni na zebraniu mówi wprost że płaci się 400 zł, o dobrowolności zapomina wspomnieć. Od każdej klasy zbieracie ponad 10 tyś rocznie. Nie przypominam sobie żeby szkoła komuś sfinansowała wycieczkę, Dzień Nauczyciela niech sobie sami nauczyciele finansują. Na materiały biurowe szkoła dostaje pieniądze z budżetu miasta. Generalnie z tych pieniędzy to niewiele wraca do klasy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.