Agnieszka Domka-Rybka

Skarbówka "traci rozum". Szuka pieniędzy na 500 plus i 300 plus

Skarbówka "traci rozum". Szuka pieniędzy na 500 plus i 300 plus Fot. Tomasz Bolt
Agnieszka Domka-Rybka

Wyciekła lista zaleceń fiskusa dla kontrolujących biznes. Nie wolno im tracić czasu na firmy małe i biedne, a z całą energią uderzyć w najbogatsze, bo tylko one gwarantują łatwy pieniądz. - To skandal! - komentują nasi przedsiębiorcy.

Chodzi konkretnie o szefostwo oddziału Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. Według informacji „Pulsu Biznesu” IAS rozesłała do podwładnych list, w którym sugeruje, by skoncentrowali się na wypłacalnych firmach. Żeby najpierw ocenili czy kontrola ma sens i uda się łatwo ściągnąć pieniądze do budżetu. W przeciwnym razie mają z niej zrezygnować.

Według informacji „Pulsu Biznesu”  IAS rozesłała  do podwładnych list, w którym sugeruje, by  skoncentrowali się  na wypłacalnych firmach. Wiecej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.