Siostry Kępisty wrócą do parku

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Siostry Kępisty wrócą do parku

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Park przy fontannie w Świeciu zamienił się w sobotę dyskotekę pełną ambitnych dźwięków. Za miesiąc powtórka i jeszcze więcej światła.

Pomysł zyskał dofinansowanie z programu „Żyj kulturą”. Pieniądze zainwestowano przede wszystkim w oświetlenie i trójwymiarowe wizualizacje, które wzbogaciły park przy ośrodku kultury w Świeciu w nocy z soboty na niedzielę.

Dla fanów elektronicznych dźwięków, które odróżniają się jednak od tzw. „łupaniny” powszechnej w dyskotekach, zagrali m.in. dj Paryss z Trójmiasta i Goga M.

Niespodzianką była prezentacja nowego projektu, nad którym pracują wspólnie dj Ane - Ania Chojnacka ze Świecia - z siostrami Marią i Julią Kępisty z zespołu Kępisty Quartet, który ma oddane grono odbiorców, również w grodzie nad Wdą i Wisłą. Jednak świecianie nie byli jedynymi bawiącymi się na darmowej imprezie.

- Pełna frekwencja, a w parku bawili się także mieszkańcy Grudziądza czy Chełmna - mówi Aleksandra Iwaszko, jedna z pomysłodawczyń imprezy. - Ostatni goście rozchodzili się o świcie. Muzyka przestała grać dopiero po godz. 3.

Wiadomo też, że podczas wakacji odbędzie się jeszcze jedna edycja Elektronicznego Parku. Przestrzeń między ławkami zapełni się tańczącymi 20 sierpnia.

- Szykujemy nowe wizualizacje i kilka nowych atrakcji - dodaje Iwaszko. Potwierdzony jest już ponowny występ dj Ane z siostrami Kępisty. Imprezę wsparło Mondi, a partnerem zostało Starostwo Powiatowe w Świeciu.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.