Siłownie zewnętrzne traktują jak psie wybiegi!

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(mk)

Siłownie zewnętrzne traktują jak psie wybiegi!

(mk)

Czytelnicy burzą się na właścicieli psów wyprowadzających zwierzaki na terenie siłowni. Straż Miejska ma baczniej patrolować okolicę.

- A może by tak ogrodzić płotem tę siłownię zewnętrzną? - zastanawia się mieszkaniec toruńskiego osiedla Na Skarpie.

Zdaniem Czytelnika to chyba jedyny sposób, by powstrzymać właścicieli psów przed wyprowadzaniem tam czworonogów, które załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne pomiędzy i na urządzenia do ćwiczeń gimnastycznych.

Mowa o siłowni znajdującej się w pobliżu lasu obok kompleksu sportowego przy ul. Przy Skarpie 4 w Toruniu. Wchodzące w skład tego kompleksu obiekty (boisko piłkarskie orlik, korty tenisowe, letnie baseny, sezonowe lodowisko) są otoczone płotem. Płot powinien - zdaniem Czytelnika - chronić też siłownię, by nie stawała się wybiegiem dla psów.

- Grodzenie siłowni zewnętrznych byłoby zaprzeczeniem idei, dla której powstały - uważa Marek Osowski z działu marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu, opiekującego się kompleksem sportowym Przy Skarpie. - Te siłownie mają być dostępne dla każdego i o każdej porze. Z taką ideą zostały stworzone. Widuję zresztą ludzi ćwiczących tam i o godzinie dwudziestej drugiej, i wcześnie rano. Gdybyśmy ogrodzili ten teren rekreacyjny, to po pierwsze, ograniczylibyśmy czas korzystania z niego, uniemożliwiając to wielu mieszkańcom. Po drugie, musielibyśmy zlecić komuś otwieranie bramki o określonych porach. Jak to jest rozwiązane na boisku orlik? Ma ono po prostu swojego animatora.

Rzecznik prasowy MOSiR apeluje do właścicieli psów, by nie wyprowadzali zwierząt na teren siłowni. Obiecuje też poprosić strażników miejskich o częstsze patrolowanie okolic kompleksu sportowego.

Autor: (mk)

(mk)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.