Siema! Zagramy z Jurkiem. 25. raz! [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Tadeusz Klocek
DZ

Siema! Zagramy z Jurkiem. 25. raz! [wideo]

DZ

Region już stroi instrumenty, by w niedzielę zagrać w orkiestrze. W pełnej gotowości są setki wolonariuszy, czeka mnóstwo atrakcji.

Bydgoszcz

Razem z orkiestrą Jurka Owsiaka zagra ponad 700 wolontariuszy. Na Starym Rynku impreza zacznie się o godz. 12. Na wielkiej scenie jako pierwsi pojawią się tancerze, później jeszcze m.in. zespoły Boys, Chilli Crew, Agnieszka Twardowska oraz wykonawca, który na razie jest niespodzianką. W Myślęcinku o godz. 11 spod Karczmy Kujawskiej wyruszy Serduszkowy Bieg, a w 
Miejskim Centrum Kultury między godz. 13 a 18 sporo atrakcji będzie czekało na dzieci. Wśród najciekawszych warto wymienić chociażby wielki plac budowy z klocków Lego.

- Udział w bydgoskim finale orkiestry potwierdziły też grupy rekonstrukcyjne, Klub Motocyklowy Skulls, MotoDawcy Uśmiechu i wielu, wielu innych - mówi Michał Moczadło, szef bydgoskiego sztabu WOŚP. - Będziemy także mieli największą w Polsce cysternę, którą w całości spróbujemy okleić orkiestrowymi serduszkami. O godz. 17 w hali Artego Arena z WOŚP zagrają bydgoskie zespoły Artego, Łuczniczka i Astoria. Atrakcji będzie jeszcze więcej. Zapraszamy!

Toruń

Impreza na starówce wystartuje o godz. 10. Nie zabraknie stałych punktów, czyli wielkiej ściskawy oraz koncertów. Tegoroczną gwiazdą na Rynku Staromiejskim będzie Tymon & The Tran-sistors. Publiczność usłyszy też utwory w wykonaniu Paraliż Band, Banau i Dogs Head.


"To będzie karnawał brazylijski. Znów turyści będą pytać, czy wygraliśmy mecz z Anglią"
źródło: TVN24

W tym roku na licytacje trafiła m.in. bluza Kamila Stocha, lot nad miastem, najnowsza płyta Stinga z jego autografem. Zagra także MotoOrkiestra, tym razem na torze rallycrossowym w MotoParku. Będzie tu można przystąpić do licytacji kursu nauki jazdy na prawo jazdy kat. „B”, przekazanego przez toruńską Szkołę Jazdy „Rajder”.

Toruń, jako jedno z trzech miast w Polce, przyłączy się do wiosłowania dla WOŚP na ergometrach wioślarskich. Będzie ono połączone z próbą ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które tym razem w ciągu 10 godzin przepłyną na 
jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Impreza będzie trwała w godzinach 9-19 w Atrium Copernicus.

Inowrocław

Na ulicach kwestować będzie 220 wolontariuszy. Sztab WOŚP, jak co roku, będzie się znajdował w Teatrze Miejskim, a koncerty będą w hali widowiskowo-sportowej. Gwiazda imprezy to zespół Dubska grający reggae, dub i ska. Natomiast w pobliskiej Kruszwicy o godz. 18 zagra niezwykle popularny niegdyś zespół Zdrowa Woda.

W trakcie orkiestrowych licytacji będzie można zdobyć m.in. obraz prezentujący Salmę Hayek wykonany przez Vlodyra, najszybszego malarza świata znanego między innymi z programu „Mam talent”, w Łojewie - płaskorzeźbę robotnika budującego kamienny piec, a w Gniewkowie - mundur pustynny, używany przez Wojsko Polskie podczas operacji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Włocławek

Ponad pięciuset wolontariuszy weźmie udział w miejskim finale WOŚP. Start o godz. 10. Rozpocznie się orkiestrowe granie w Szkole Tańca „Góreccy”, na 
parkingu przy Hali Mistrzów oraz w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

- Liczymy, że uda się pobić rekord polski w belgijce - mówi Beata Krajewska, szefowa sztabu WOŚP we Włocławku. Do bicia rekordu potrzeba więcej niż 1400 osób.

W godz. 13-15 włocławskie Morsy wyślą światełko do nieba z lodowatej wody jeziora Czarnego. Gwiazdą WOŚP będzie Ewelina Lisowska. Na scenie pojawią się włocławscy DJ-e. Koncert w godz. 16.30-20.30 przed halą. Na licytacji będą m.in. koszulki Marcina Gortata i Zbigniewa Bońka.

Grudziądz

500 wolontariuszy w niedzielę będzie kwestowało na ulicach miasta. Najgłośniej, choć bez muzycznych gwiazd, WOŚP zagra w trzech miejscach. W teatrze od godz. 11 do wieczora zaplanowano spektakle dla dzieci, turnieje retro i nowych gier komputerowych. O 16.10 rozpocznie się aukcja złotego serduszka, które dla WOŚP przygotował jeden z grudziądzkich zakładów jubilerskich.

Siema! Zagramy z Jurkiem. 25. raz! [wideo]

W hali widowiskowo-sportowej na os. Lotnisko od godz. 10 do 20 występować będą zespoły dzieci i młodzież z ośrodków kultury i szkół. Pokazy i koncerty będą przeplatane licytacjami. Na nowych właścicieli czekają m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz kurtka klubowa GKM-u w pakiecie z autografami żużlowców. W klubie Akcent o g. 18 rozpocznie się koncert. Zagrają m.in.: Cela nr 3 i Price of Life.

Orkiestra zagra też w domu kultury w Łasinie. Na aukcję trafi flaga z podpisami m.in. Kamila Stocha oraz Piotra Żyły.

Chojnice

WOŚP wystartuje już w sobotę. O g. 15 w Bramie Pomorza rozpocznie się akcja „Okaż swoje serce“, z udziałem grupy MPDwa i Jarosława Kreta. Będą licytacje orkiestrowych gadżetów, m.in. koszulki z autografem Otylii Jedrzejczak oraz niezwykły upominek od Aleksandry Kiedrowicz.

W niedzielę działania WOŚP skupią się na rynku. O g. 12 zagości Rafał Kuczkowski, znany z programu telewizyjnego Hell’s Kitchen i zaprosi do wspólnego gotowania. Chętni zatańczą zumbę z chojnickim studiem „Bohema“. O g. 13 na scenie rozpoczną się koncerty. Wystąpią One Future, Farba, Sobotka, Layo i Rifformacja. Orkiestrowe granie zakończy światełko do nieba o g. 20.

W gminie i mieście Chojnice kwestować będzie 190 wolontariuszy. Na rynku będą licytowane WOŚP-owe gadżety oraz fanty, m.in. zdjęcie zespołu Vintage Trouble z Jurkiem Owsiakiem, grafiki Jacka Klajny. - W tym roku mamy ponownie czerwone spodnie, kilka koszulek oraz kalendarz WOŚP. Jest tego dużo 
- mówi Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu. - W inter-necie trwa licytacja krasnala z reklamy Motomi.

DZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.