Sięgają po wiedzę, ale chcą też spełniać swoje marzenia

Czytaj dalej
Fot. Sylwestr Wojciechowski
Jolanta Młodecka

Sięgają po wiedzę, ale chcą też spełniać swoje marzenia

Jolanta Młodecka

Od kilku lat w „Mechaniku” w Radziejowie działa Koło Różnych Form Artystycznych. Jego pierwsi członkowie już dawno opuścili mury szkoły, ale niektórzy wracają.

Koło powstało z inicjatywy Aurelii Barczak, nauczycielki języka polskiego, która do dziś, wspólnie z Karolem Brzykcym i Beatą Gołębiewską opiekuje się grupą zapaleńców. To uczniowie techników budowlanego, logistycznego, żywienia i usług gastronomicznych: Andżelika Romanowska, Patryk Lubiński, Andrzej Konieczny, Michał Gutowski, Hubert Woźniak, Patrycja Paliwoda, Hubert Ossowski, Mateusz Manelski, Aleksandra Wojciechowska, Anna Łęga, Teresa Kwiatkowska.

- W naszych inscenizacjach korzystamy z utworów znanych wykonawców, takich jak między innymi Michał Bajor, Mieczysław Szcześniak, czy Marek Grechuta - twierdzi Beata Gołębiewska. - Ale też naszych autorów, choćby Mateusza Manelskiego. Występują u nas Mateusz Grzesiak i Magda Kempara, dawni uczniowie „Mechanika”.

Członkowie grupy sami opracowują scenariusze, tworzymy też scenografię, a podczas prób każdy stara się dorzucić jakiś własny pomysł, tak żeby potem wszystko zagrało jak najlepiej.

Motto zespołu brzmi: szkoła nie tylko daje nam wiedzę, lecz także przygotowuje nas do osiągania sukcesu i spełniania marzeń. Nic dziwnego, że potrzebę obcowania z muzyką i poezją czują też absolwenci.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.