Siedzi za „cyfrę”, prosi prezydenta Dudę o łaskę

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Maciej Czerniak

Siedzi za „cyfrę”, prosi prezydenta Dudę o łaskę

Maciej Czerniak

Przemysław S. trafił do więzienia na rok i trzy miesiące. Liczy na łaskę prezydenta. Andrzej Duda do tej pory ułaskawił 39 osób. Aleksander Kwaśniewski 4288, a 2112 skazanym odmówił.

- Mamy czworo dzieci. Najmłodsze liczy dopiero dwa latka. Moja partnerka w listopadzie idzie do szpitala na poważną operację związaną z przepukliną - mówi Przemysław S. - Dlatego tak bardzo zależy mi, by wrócić do domu.

S. w Zakładzie Karnym w Potulicach odbywa karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. To wyrok za wyłudzenie... abonamentu telewizji cyfrowej. Jak do tego doszło?

S. w Zakładzie Karnym w Potulicach odbywa karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. To wyrok za wyłudzenie... abonamentu telewizji cyfrowej. Jak do tego doszło? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.