Siedem godzin strażacy walczyli z pożarem w Osieku

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/brodnica.net
Katarzyna Pomianowska

Siedem godzin strażacy walczyli z pożarem w Osieku

Katarzyna Pomianowska

We wtorek, kilka minut przed godz. 22 brodnicka straż pożarna otrzymała informację o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Osiek.

- Po przybyciu pierwszych zastępów potwierdzono, że pożarem objęta jest drewniana konstrukcja dachu budynku oraz jedno z czterech pomieszczeń magazynowych - informuje Piotr Rutkowski z brodnickiej jednostki straży.

Chodziło o budynek przy drodze na Wąpielsk (za boiskiem piłkarskim, w pobliżu chłodni). - Myślałam, że to jakiś wypadek w kierunku Gorczenicy - mówi pan Marek z Brodnicy. - Mieszkam na osiedlu Chrobrego. Koło godz. 22 usłyszałem policję, straż i chyba karetkę. Wszystko gnało w stronę Rypina. Ze strony pomorska.pl dowiedziałem się, że chodzi o pożar. Dobrze, że nikt nie ucierpiał - dodaje.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, iż w budynku składowane są nawozy sztuczne oraz środki ochrony roślin. - W celu ugaszenia pożaru podawano łącznie 6 prądów gaśniczych wody oraz 1 prąd piany ciężkiej z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Spaleniu uległa częściowo więźba budynku oraz całkowicie składowane towary - wylicza strażak.

Do działań zadysponowano łącznie cztery zastępy z KP PSP w Brodnicy oraz osiem zastępów OSP (Osiek, Strzygi, Świedziebnia, Grążawy, Brzozie, Zbiczno, Zgniłobłoty, Nieżywięć). Cała akcja trwała do godzin porannych (w sumie siedem godzin) i brało w niej udział 57 strażaków.

Postępowanie w zakresie przyczyn oraz okoliczności powstania pożaru prowadzi brodnicka policja. Zapytaliśmy, czy ustalono przyczyny, udział osób trzecich...

- Na miejscu prowadzone są jeszcze czynności, za wcześnie, by mówić o szczegółach - mówi Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.