Siatkarki z Chełmna i inni liczą na odpis podatku

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Siatkarki z Chełmna i inni liczą na odpis podatku

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Trwa „sezon” corocznych rozliczeń z urzędem skarbowym, dlatego organizacje pożytku publicznego starają się o sobie przypomnieć.

OPP to specjalny status nadawany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki niemu stowarzyszenia, kluby sportowe, różne spółki i spółdzielnie mogą liczyć na wsparcie podatników, którzy zdecydują się na konto organizacji przekazać jeden procent swojego podatku.

Wiele osób decyduje się na oddawanie pieniędzy stowarzyszeniom działającym w sąsiedztwie, które skupiają się na lokalnych sprawach.

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Chełmnie można znaleźć jedenaście lokalnych organizacji, które posiadają odpowiedni status.

- Z chęcią oddam swój jeden procent na klub „Culmen”, gdzie grała kiedyś moja córka - zarzeka się pan Wojciech. - Dziś jest już dorosła, ale myślę, że przygoda ze sportem uczyniła ją silniejszą kobietą. Teraz nie boi się wyzwań. Warto inwestować w sport.

Ci, którzy jeszcze nie dokonali wyboru, mogą na przykład za pomocą internetu sprawdzić, czym zajmują się konkretne stowarzyszenia, ile dostają i na co wydają pieniądze. Odpowiednią witrynę prowadzi Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć pod adresem: pozytek.gov.pl . Wynika z nich m.in., że byli żołnierze skupieni w chełmińskim klubie starają się sobie pomagać nawet po zakończonej lata temu służbie. Zorganizowali akcję pomocy chorującemu na raka koledze. Złożyli się nawet na paliwo dla dojeżdżającego lekarza. Podczas Święta Sapera zapalają znicze na grobach żołnierzy.

Organizacje z powiatu chełmińskiego i ich numery KRS:

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.