„Sfora Nakielska” szykuje się do zawodów

Czytaj dalej
Fot. Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

„Sfora Nakielska” szykuje się do zawodów

Maja Stankiewicz

Reprezentanci „Sfory” gotowi do startu. Najbliższe zawody na początku kwietnia, ale nie w Minikowie. Tu zobaczymy ich w maju, a potem jesienią.

Rok temu Stowarzyszenie Miłośników Psów Zaprzęgowych „Sfora Nakielska” zorganizowało w kwietniu dwudniowe zawody w Minikowie. W tym roku wyścigi psich zaprzęgów także odbędą się zaraz po świętach wielkanocnych, ale nie w gminie Nakło, tylko w Szamotułach.

- Z tamtego terenu pochodzi kilku naszych zawodników - wyjaśnia wybór miejsca Jacek Nowak, prezes stowarzyszenia.

Władze Szamotuł są współorganizatorami imprezy, która odbędzie się w dniach: 10-11 kwietnia. „Sfora” pojedzie tam w mocnym składzie. Wystawi zawodników w pucharze Polski, biegu licencyjnym, lidze zaprzęgowej i w pucharze Samoyeda.

- Mamy w tej chwili 16 zawodników licencjonowanych, z dużym doświadczeniem startowym i ośmiu bez licencji - informuje Jacek Nowak. Przyznaje, że z roku na rok jest trudniej zorganizować dużą imprezę rangi mistrzostw Polski czy Europy. Problemem są pieniądze. O sponsorów w tej branży trudniej niż kiedyś. Ale pasjonaci ze „Sfory” nie dają za wygraną.

W Minikowie „Sfora” planuje najpierw wystawę szpiców i psów pierwotnych zarejestrowanych w Związku Kynologicznym w Polsce. To będzie w maju podczas trwania na terenach wystawienniczych wiosennych targów ogrodniczych. Kto zostanie dłużej obejrzeć będzie mógł też wyścigi.

Ale na dużą imprezę, z udziałem zawodników nie tylko z Polski, przyjechać można do Minikowa dopiero jesienią. - Zawody psich zaprzęgów zorganizować tu chcemy w listopadzie - zapowiada Jacek Nowak. Chwali dobrą współpracę z ODR w Minikowie i samorządowcami z gminy i powiatu. To duża wartość.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.