Sezon nawigacyjny na Noteci rozpocznie się dopiero w maju

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Sezon nawigacyjny na Noteci rozpocznie się dopiero w maju

Maja Stankiewicz

Za oknem coraz cieplej. Większego ruchu na Noteci spodziewać się można jednak dopiero za dwa miesiące. Otwarcie sezonu ma być huczne.

Już teraz zdarza się, że ktoś chce wypożyczyć sprzęt pływający. Ale śmiałków nie ma zbyt wielu. - To ekstremalne przypadki - słyszymy na przystani w Nakle. Oficjalna inauguracja sezonu nawigacyjnego na Noteci dopiero 7 maja. Na przystani zagra orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle, za którą przymaszerują nad Noteć uczniowie tej szkoły. Mieszkańców władze powiatu i gminy zaproszą na piknik rodzinny. Będzie można popływać po rzece kajakiem lub statkiem.

Nowa jednostka powiatu „Jadwiga Bolesławówna”, dawna „Zgłowięda”, niewiele pływała w ub. r. W tym ma być inaczej. Na razie statek jest remontowany. W połowie marca jednostkę przetransportowano do firmy w Paterku, gdzie ma zostać poddana pracom remontowym (piaskowanie i malowanie). Kolejne prace, w ramach zajęć szkolnych, wykonają na statku uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Na remont jednostki w tegorocznym budżecie powiatu zarezerwowano 70 tys. zł. Kiedy odnowiona „Jadwiga” wyruszy w pierwszy rejs w tym sezonie? Może właśnie 7 maja. Na stronie internetowej starostwa ogłoszono, że pierwszą w sezonie wycieczkę władze rezerwują dla pań o imieniu Jadwiga.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.