Setki osób kupiły już nowy bilet

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Setki osób kupiły już nowy bilet

Mateusz Mazur

Dokładnie 631 Biletów Nowego Pasażera sprzedał do tej pory Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Liczba ta dalej rośnie.

20 lipca Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął sprzedaż tzw. biletu nowego pasażera. Przypomnijmy, że akcja skierowana jest do osób, które w ciągu dwóch ostatnich lat (licząc od sierpnia tego roku) lub jeszcze w ogóle nie wykupiły biletu miesięcznego. Wówczas przy zakupie bilet na obecny miesiąc jest tańszy o połowę. Na wszystkie linie dzienne za normalny zapłacimy 45 złotych, a za ulgowe 22 złote i 50 groszy.

Promocja to kontynuacja akcji z czerwca zeszłego roku. Jej regulamin prezentuje się identycznie. Drogowcy chwalili się rok temu, że bilet zakupiły setki pasażerów. Pozwoliło to na przekonanie podróżnych do korzystania z usług komunikacji miejskiej. Są tacy, którzy jeżdżą transportem publicznym do teraz.

Dokładne statystyki, jakie przedstawili nam drogowcy wskazują, że w zeszłym roku z promocji skorzystało dokładnie 951 pasażerów. Ponad 60 z nich dalej jeździ autobusami i tramwajami.

W ciągu ostatnich kilku dni przy kasach biletowych zarządu dróg pojawiały się spore kolejki. W sumie do wczoraj z biletu nowego pasażera skorzystało dokładnie 631 osób.

- Najważniejsze, że pasażerowie cały czas są zainteresowani z czego nie ukrywam, bardzo się cieszymy. Codziennie obsługujemy nowych klientów. Mamy cały przekrój wiekowy od ludzi bardzo młodych do seniorów - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zdaniem drogowców zainteresowanie zakupem biletu powinno cały czas być spore, choć miesiąc, w czasie którego obowiązuje promocja już się rozpoczął.

- Mamy nadzieję, że przekroczymy liczbę z zeszłego roku - nie ukrywa Kosiedowski.

Ważna informacja dla chętnych pasażerów jest taka, że bilet można zakupić jedynie w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przy ulicy Toruńskiej 174a. Drogowcy argumentują to koniecznością weryfikacji danych i uprawnień podróżnych, którzy będą chcieli skorzystać z promocji.

Bilety dostępne są w kasach ZDMiKP w dni robocze od godz. 7 do 17.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.