Serii porażek ciąg dalszy

Piotr Pubanzdzial.sportowy@pomorska.pl

23. kolejka szczypiornistów nie przyniosła sukcesów regionalnym ekipom. Kolejny raz wysoko swoje mecze przegrali LKS Kęsowo i Borowiak Czersk.

CARTUSIA KARTUZY - BOROWIAK CZERSK 32:19 (17:7)
BOROWIAK: Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder - Paweł Jakubowski (7), Mateusz Łoński (6), Paweł Moczadło (3), Maciej Jakubowski (1), Dominik Szarafin (1), Adam Dulny (1), Mateusz Konik, Błażej Pstrąg, Kamil Łukasik.
LKS KĘSOWO - HENRI LLOYD BRODNICA 24:37 (12:15)

Obie nasze drużyny zamykają ligową tabelę i wydaje się, że punkty mogą zdobyć jedynie w ostatniej kolejce, grając między sobą.

W meczu rozegranym w Kartuzach zajmujący przedostatnie miejsce w drugoligowej tabeli Borowiak nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Cartusią.

Dość powiedzieć, że przyjezdni swoją pierwszą bramkę w meczu zdobyli dopiero w 13. minucie, nic więc dziwnego, że do przerwy rzucili tylko siedem goli. W drugiej odsłonie było już nieco lepiej. Gra się wyrównała, a długimi minutami Borowiak nawet przeważał i zaczynał stopniowo odrabiać straty.

W ostatnich dziesięciu minutach wszystko wróciło jednak do normy i Cartusia przypieczętowała 6 kolejnymi golami wysoką wygraną.

Brodniczanie pewnie pokonali gospodarzy, rewanżując się za niespodziewaną porażkę z 1. rundy.

Od początku meczu goście nieznacznie prowadzili, schodząc na przerwę z przewagą trzech goli.

Początek drugiej połowy to trzy szybkie bramki gości i spokojne kontrolowanie wyniku. Miejscowi długo nie potrafili poradzić sobie ze świetnie dysponowanym bramkarzem, dzięki któremu brodniczanie pewnie wygrali ten mecz.

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Energetyk Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz 37:24 (22:13), GKS Żukowo - Tytani Wejhe-rowo 28:28 (12:16), Gwardia Koszalin - Wybrzeże II Gdańsk 31:20 (15:10), Sambor Tczew - Stal Gorzów 22:25 (10:15).

W najbliższy weekend zagrają - sobota: AZS UKW Bydgoszcz - Sambor Tczew, Tytani Wejherowo - Energetyk Gryfi-no, SMS II ZPRP - Gwardia Koszalin, Stal Gorzów - Cartusia Kartuzy; niedziela: Borowiak Czersk - Szczypiorniak Olsztyn (14.30), Wybrzeże II Gdańsk - LKS Kęsowo (11), Henri Lloyd Brodnica - GKS Żukowo.

Autor: Piotr Pubanz