Seria włamań do domków jednorodzinnych

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Seria włamań do domków jednorodzinnych

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Złodzieje grasują na terenie Brzozy i Olimpina. Tylko w ciągu ostatnich tygodni okradli cztery posesje. Teraz szuka ich policja.

Informacja o serii włamań pojawiła się na stronie Urzędu Gminy w Nowej Wsi Wielkiej. Złodzieje wykorzystali nieobecność domowników i wynieśli sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze. - Apelujemy o sąsiedzką czujność oraz właściwe zabezpieczenie domów i mieszkań przed wyjazdem - radzą pracownicy urzędu. - Złodzieje przedostają się do wnętrza budynków najczęściej oknami i balkonami.

Łącznie w przeciągu kilku tygodni doszło do czterech włamań w Brzozie i Olimpinie.

- Złodzieje zabrali wartościowe przedmioty - mówi nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Prowadzimy czynności, aby zatrzymać sprawców kradzieży. Dodatkowo ta kwestia zostanie poruszona na spotkaniu komendanta z wójtem gminy.

Nieproszonych gości zniechęca system alarmowy i monitoring. - Wyjeżdżając na dłuższy okres poprośmy sąsiadów o to, aby uważali na pozostawiony budynek - podpowiadają pracownicy gminnego urzędu. - Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na obce osoby, przebywające na ulicy bez konkretnego celu.

Dotyczy to również nieznanych samochodów zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji. Jeżyli coś wzbudzi nasze podejrzenia należy powiadomić policję.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.