Iwona Góralczyk

„Sercu lube ustronie” dostało pomoc. I odzyska swój blask

„Sercu lube ustronie” dostało pomoc. I odzyska swój blask
Iwona Góralczyk

Straty na 3,6 miliona złotych! - to skutek dwóch nawałnic, które nawiedziły Pałac Lubostroń. Najbardziej ucierpiały wiekowe drzewa pamiętające czasy, gdy siedzibę miały tu kolejne pokolenia rodu Skórzewskich.

Średnia wieku większości z nich to 150-200 lat. Choć były i o pół wieku starsze! Dziś pozostały już tylko na fotografiach. Nierzadko tych najważniej szych w życiu. Tu bowiem, w otoczeniu niezwykłej przyrody, wykonano dziesiątki, jeśli nie setki sesji fotograficznych młodym parom zjeżdżającym z regionu, Polski, ba! - nawet świata.

Straty na 3,6 miliona złotych!  - to skutek dwóch nawałnic, które nawiedziły Pałac Lubostroń. Jak teraz wygląda sytuacja? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.