Seniorzy pokazali, jak wiele potrafią i że wciąż są aktywni

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Seniorzy pokazali, jak wiele potrafią i że wciąż są aktywni

Jadwiga Aleksandrowicz

Po raz 23. kluby seniorów z województwa zaprezentowały swój dorobek artystyczny. Przez wiele godzin słychać było muzykę i śpiew. Były tańce.

- Spodziewamy się prawie trzystu osób z dwudziestu pięciu klubów seniora z województwa - informowała nas kilka dni przed XXIII Wojewódzkim Przeglądem Dorobku Klubów Agata Ceglewska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury.

Tyle dojechało. Nie wszyscy od razu, bowiem sala GOK wszystkich by nie pomieściła. Tu można było zobaczyć, jak w klubach seniora kwitnie życie artystyczne na wysokim poziomie i nie jest to tylko działalność wokalna czy wokalno-muzyczna.

Werwy nie brakowało

Zespoły estradowe wywodzące się z klubów seniora prezentowały różnorodny repertuar, od piosenek z własnymi słowami do znanych melodii, przez utwory zaczerpnięte ze skarbnicy pieśni ludowych po znane i lubiane piosenki estradowe i biesiadne. Nic dziwnego, że po wysłuchaniu kilku utworów, na widowni, tuż pod sceną pojawiły się tańczące pary, a później tańczono też na dworze, przed wejściem do Gminnego Ośrodka Kultury.

Stoiska z cudeńkami

W holu ośrodka zorganizowano stoiska, na których prezentowano prace 18 rękodzielników i twórców ludowych. Obok haftowanych i szydełkowych serwet, obrazów, włóczkowych ozdób i zabawek, pojawiły się także zdobione cudeńka z odpadów, co pokazywała kolekcja pod tytułem „Recykling”, zaprezentowana przez Klub Seniora „Złoty Wiek” w Janikowie. Były też pięknie konserwowane suche kwiaty autorstwa Barbary Jankowskiej z Kikoła.

Tradycyjnie gości powitali gospodarze, czyli rozśpiewana część Klubu Seniora „Raj”, zrzeszającego seniorów z gminy Raciążek.
Jadwiga Aleksandrowicz W holu Gminnego Ośrodka Kultury prezentowano wyroby rękodzielnicze. Tu stoisko włocławskiego Klubu Seniora "Piast".

Dyplomy i upominki

Raciążeckie przeglądy dorobku klubów seniora nie mają charakteru konkursu. Mimo to co roku jest jury, złożone z fachowców, które pilnie obserwuje prezentacje i dzieli się swoimi uwagami po to, by amatorską twórczość seniorów podnieść na jeszcze wyższy poziom, choć w wielu przypadkach można mówić o zespołach niemal profesjonalnych.

Wszystkie prezentujące się kluby i wystawcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. To zasługa organizatorów: Gminnego Ośrodka Kultury i Parafii Rzymskokatolickiej w Raciążku oraz hojności Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, które wsparło przegląd finansowo. Starosta Dariusz Wochna był obecny na części prezentacji i obiecał, że kolejne edycje tej sympatycznej imprezy powiat także będzie wspierał.

Organizatorzy zadbali o obiady dla uczestników, a po prezentacjach zaprosili do wspólnej zabawy tanecznej, z czego uczestnicy chętnie skorzystali. Bawiono się do godz. 20.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.