Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Senior z Więcborka nie siedzi w kapciach pod piecem

Seniorzy z Więcborka mają okazję, dzięki życzliwości innych instytucji i osób, korzystać z różnych spotkań i warsztatów. Fot. archiwum mgopswiecbork.pl Seniorzy z Więcborka mają okazję, dzięki życzliwości innych instytucji i osób, korzystać z różnych spotkań i warsztatów.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W samym tylko marcu seniorzy z Więcborka spotkali się kilka razy na ciekawych uroczystościach i warsztatach.

Seniorów z klubu gościła świetlica Uśmiech i Środowiskowy Dom Samopomocy. Było wesoło, a także praktycznie, bo seniorzy nauczyli się kilku ciekawych rzeczy.

Marzec rozpoczął się dla seniorów imprezą z okazji Dnia Kobiet i późniejszego mężczyzn. Przy kawie i słodkościach seniorzy miło spędzili czas w przyjaznym im Środowiskowym Domu Samopomocy w Więcborku. O muzyczną i kabaretową oprawę zadbała grupa teatralna Rym Cym Cym działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Nie brakowało muzyki i skeczy, które rozbawiły seniorów do łez.

Seniorów z Więcborka odwiedził też zespół „Effatha” złożony z młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych w Więcborku, a dokładniej z Liceum Ogólnokształcącego i CKZiU. Zespół, którego nazwa oznacza „Otwórz się”, prowadzi księdza Tomasza Klafetka. Młodzi ludzie zaśpiewali i zagrali piosenki chrześcijańskie.

Tuż przed świętami świetlica środowiskowa Uśmiech z Więcborka zorganizowała i zaprosiła seniorów na wielkanocne warsztaty. Z zaproszenia skorzystało 20 osób. Pod opieką pracujących w świetlicy Anny Cybulskiej, Justyny Bańki i Magdaleny Kujawy powstawały różne stroiki i ozdoby wielkanocne. Wykonane prace autorzy zabrali ze sobą i pochwalą się nimi przed bliskimi przy wielkanocnych stole.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.