Senior jest coraz aktywniejszy na drodze. Powinien pamiętać o bezpieczeństwie

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Senior jest coraz aktywniejszy na drodze. Powinien pamiętać o bezpieczeństwie

Marek Weckwerth

Starszy pan czy pani na rowerze lub na hulajnodze to nic dziwnego. Niektórzy śmigają niczym młodzieńcy i to też coraz mniej dziwi. Wydłuża się bowiem życie Polaków, zdrowie też wielu dopisuje.

Te fakty rozumieją nie tylko lekarze, ale też specjaliści od ruchu drogowego, którzy zauważają również problem - im więcej miłośników takiej jazdy na ulicach, tym więcej wypadków.

- To zwykły rachunek prawdopodobieństwa. Jednak oczywiście cieszy fakt, że starsze osoby są coraz bardziej aktywne - przypomina Marek Staszczyk, sekretarz Kujawsko-Pomorskiej rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. - I właśnie dla tych osób, generalnie dla 60 +, dedykowana jest czwarta już edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej zwanej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.