Ściganie i rzut monetą

KWdzial.sportowy@pomorska.pl

Bydgoska młodzież nieźle się spisuje. W zawodach w Wawrowie nasi zawodnicy wy grali rywalizację drużynową. Na podium stanął Łobodziński.

Zawodnicy najpierw rywalizowali w kolejnej rundzie indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc.

Zawody trzeba było przerwać po 12. biegu, z powodu złego stanu nawierzchni. W trzech seriach startów, które udało się rozeegrać, komplet punktów (9) zgromadzili Kacper Łobodziński z BTŻ Polonia Bydgoszcz oraz Paweł Tyburski z Wybrzeża. Sędzia Remigiusz Substyk z Solca Kujawskiego zadecydował, że o końcowym triumfie rozstrzygnie... rzut monetą. Los tym razem sprzyjał zawodnikowi z Gdańska i to on cieszył się z miejsca na najwyższym stopniu podium. Łobodziński był drugi, a najlepszą trójkę uzupełnił Mateusz Cierniak z Tarnowa (zdobył 8 punktów).

Pozostali reprezentanci bydgoskiego klubu zajmowali dalsze pozycje: dziesiąty był Wiktor Przyjemski - zdobył 3 punkty, dwunasty Krzysztof Lewandowski - 2 punkty.

Dzień później w Wawrowie rozegrano 1. rundę drużynowych mistrzostw Polski.I w nim triumfował zespół z Bydgoszczy. Nasza drużyna wywalczyła 27 punktów. Niepokonany był Wiktor Przyjemski (12 punktów), Kacper Łobodziński dorzucił 8+2, a Krzysztof Lewandowski 7+1. Każdy zawodnik startował po cztery razy. Trenerem BTŻ jest Jacek Woźniak.

Co ciekawe, Wiktor Przyjemski upadł w końcówce zawodów indywidualnych, doznał urazu stopy i służby medyczne chciały odwieźć go do szpitala. Ostatecznie tak się nie stało, a 11-latek przez noc zapomniał o bólu i następnego dnia był liderem bydgoskiej drużyny.

W Wawrowie ścigano się również w klasie 50 centymetrów sześciennych. Dwa razy wygrał Nikodem Czmut z Torunia; Emil Maroszek z BTŻ był dziesiąty i siódmy.