Ścigają się o tytuł mistrza Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Ścigają się o tytuł mistrza Grudziądza

Daniel Dreyer

Po pierwszej rundzie liderem cyklu o tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy jest Aleksander Rzepecki z okolic Bydgoszczy. A grudziądzanie?

Grudziądzanie wypadli całkiem nieźle. Szczególnie Wojciech Klusek, aktualny Grudziądzki Mistrz Kierownicy. Startuje - jak w minionym sezonie - hondą civic i zajął pierwsze miejsce w swojej klasie a jednocześnie drugie w klasyfikacji generalnej.

W swojej klasie zwyciężył także grudziądzanin Michał Pietrzak za kierownicą fiata seicento. Pietrzak, okazał się także bardzo koleżeńskim zawodnikiem, ponieważ swoje auto do prób sportowych użyczył Pawłowi Dobrowolskiemu, w którego fiacie cinquecento skrzynia biegów rozpadła się podczas pierwszego z trzech przejazdów po torze.

- Powstała silna ekipa grudziądzkich zawodników, którzy są gotowi walczyć o tytuł - cieszy się Krzysztof Aniołowski, prezes grudziądzkiego oddziału Automobilklubu Toruńskiego.

Zgodnie z jego słowami, po pierwszej rundzie cyklu reprezentacja grudziądzkiego oddziału AT zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Na czele klasyfikacji generalnej jest jednak Aleksander Rzepecki, mieszkaniec okolic Bydgoszczy zawodnik niezrzeszony, a jeżdżący vw golfem.

W ramach cyklu zawodów o tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy zaplanowano cztery rundy.

- Każdy może dołączyć i sprawdzić swoje umiejętności w kolejnych rundach cyklu - zapewnia prezes Aniołowski.

Druga runda zawodów o tytuł GMK planowana jest na koniec maja.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.