Ścieżka rowerowa za 16 mln zł?

Czytaj dalej
Fot. Nadleśnictwo Sława Śląska
Filip Pobihuszka

Ścieżka rowerowa za 16 mln zł?

Filip Pobihuszka

Jezioro Sławskie stanie się mekką dla... rowerzystów? Dwie gminy i nadleśnictwo chcą wybudować m.in. 30 km ścieżek rowerowych!

Pierwszego dnia wiosny, sławskie nadleśnictwo świętowało oddanie do użytku szeregu inwestycji wartych w sumie 3,6 mln zł (z 40-metrową wieżą widokową na czele), zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z UE. Tymczasem na ocenę czeka już kolejny wniosek. Chodzi o warte 16 mln zł przedsięwzięcie, w które zaangażowane jest nie tylko nadleśnictwo, ale też gminy Sława i Kolsko.

Ta trójstronna współpraca, wynika przede wszystkim z geograficznego aspektu przedsięwzięcia. W planach jest bowiem ścieżka rowerowa, która ma okalać Jezioro Sławskie ale też łączyć wspomniane gminy. Czy wniosek składany przez trzy podmioty ma większe szanse na akceptację? - Prawdopodobnie tak - mówi nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz. - Ale chodzi też o podział kosztów, bo w ramach tych 16 mln zł, każda ze stron dorzuca też 10 proc. od siebie - wyjaśnia.

Plan jest taki, by za kilka lat ścieżką rowerową można było objechać całe Jezioro Sławskie

Cała trasa ma mieć ok. 30 km. Ale to nie wszystko. - W planach jest też infrastruktura towarzysząca, jak miejsca postojowe, stojaki na rowery, tablice informacyjne czy punkty do obserwacji ptactwa - wylicza nadleśnicy.
Wstępna ocena wniosków zaplanowana jest na czerwiec, ostateczne wyniki na październik. Zakładając optymistyczny scenariusz, projektowanie ścieżki zajęłoby cały rok 2017, zaś w 2018 ruszyłaby budowa.

Więcej o planach nadleśnictwa i dwóch gmin przeczytasz w sobotę, w „Tygodniku Nowej Soli”.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.