Ścieżka rowerowa do Sielca? - Marzenie!

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieslak
Szymon Cieślak

Ścieżka rowerowa do Sielca? - Marzenie!

Szymon Cieślak

Stało się! Prowadzące na zachód od Żnina tory zostały rozebrane. Teraz gmina Żnin chce przejąć teren, aby w przyszłości powstała w tym miejscu ścieżka rowerowa.

W miejscu dawnego torowiska w kierunku Damasławka (od ulicy Mickiewicza w Żninie do Sielca) ma powstać ścieżka z przeznaczeniem dla rowerzystów albo dla pieszych i rowerzystów.

- Spełnienie marzeń - mówią żninianie, którzy usłyszeli o pomyśle.

- Decyzja ostateczna podjęta zostanie na etapie projektowania, już po przejęciu nieruchomości - mówi Dawid Kolasa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żninie.

Połączenie kolejowe Żnina z Wągrowcem otwarto na początku czerwca 1889 roku (dokładnie wtedy, kiedy pierwsze pociągi wyruszyły ze stolicy Pałuk w kierunku Inowrocławia). Połączenia na tej trasie zawieszono w 1996 roku.

Być może to nie jedyna nieruchomość pokolejowa, którą zamierza przejąć gmina Żnin.

- Ponadto planowane jest przejęcie jeszcze innych nieruchomości po likwidowanych liniach kolejowych na terenie gminy. Rozmowy w sprawie zakresu planowanych do przejęcia nieruchomości są prowadzone - dodaje rzecznik ratusza.

Kilka tygodni temu Żnin przejął od PKP budynek dworca kolejki wąskotorowej.

Czy Żnin nareszcie - zamiast porośniętych krzakami, nieczynnych torowisk - będzie miał miejsca do spacerów z prawdziwego zdarzenia? Mieszkańcy, których spotkaliśmy na terenie byłego torowiska, są zdecydowanie za!

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.