Ścieżka? Cykliści muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Dariusz Nawrocki

Ścieżka? Cykliści muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość

Dariusz Nawrocki

- Ile jeszcze będziemy czekać na ścieżkę rowerową z Pakości do Piechcina - pyta zdenerwowany rowerzysta. Zazdrości sąsiadom z gminy Barcin.

Nasz Czytelnik z Pakości przypomina nam, że już 2 lata temu pisaliśmy o tej inwestycji. - Z Barcina do Piechcina rowerzyści jadą bezpieczną ścieżką rowerową. Potem muszą wjeżdżać na ruchliwą drogę wojewódzką. Jak długo jeszcze będziemy czekać na bezpieczny przejazd z Piechcina do Pakości? - pyta.

Burmistrz Pakości Wiesław Kończal przekonuje, że w ubiegłym roku rozpoczęto wstępne prace przygotowawcze, polegające na przygotowywaniu podbudowy.

- Dokumentacja budowlana jest gotowa. W stosunku do jednej działki musimy jednak przeprowadzić postępowanie wywłaszczeniowe. Konieczne jest też przejęcie gruntu od skarbu państwa. Niestety nie mamy jeszcze informacji dotyczących możliwości finansowania tej inwestycji ze środków unijnych - wyznaje Wiesław Kończal.

Burmistrz nie ma wątpliwości, że ten odcinek ścieżki rowerowej jest bardzo potrzebny nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także z przesłanek czysto praktycznych.

Ten odcinek ścieżki jest bardzo potrzebny, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także z przesłanek czysto praktycznych. Budując po kilometrowym odcinku, od strony Pakości i Piechcina, zyskujemy połączenie między Pakością a Barcinem. Mieszkańcy Piechcina będą mieli udogodniony dostęp np. do Parku Kulturowego, a Pakościanie połączenie spacerowo-rowerowe z sąsiednią gminą - mówił dwa lata temu Wiesław Kończal.

Dziś zdradza również, że do Strategii Rozwoju Obszaru Społeczno-Gospodarczego Powiatu Inowrocławskiego zgłoszona została jeszcze ścieżka z Pakości do Wielowsi.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.