Schody, droga i boisko - letnie inwestycje w Rypinie

Czytaj dalej
Fot. Fot. UM rypin
(PWYS)

Schody, droga i boisko - letnie inwestycje w Rypinie

(PWYS)

Trwa przebudowa ulicy 11 listopada oraz budowa schodów przy przedszkolu. Niebawem ruszy również modernizacja boiska przy szkole.

W Rypinie od kilku tygodni trwa modernizacja ulicy 11 listopada.

- Ulica 11 Listopada jest jedną z newralgicznych ulic naszego miasta, która łączy kilka osiedli miejskich i jednocześnie jest ulicą, dzięki której można ominąć centrum Rypina - informuje Magdalena Balińska z urzedu miasta w Rypinie.

Przebudowa tej ulicy to drugi etap inwestycji, który zapobiegnie dalszej degradacji nawierzchni oraz w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy mieszkańców. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z Lipna.

Ponadto w ramach budżetu obywatelskiego remontowany jest chodniku przy ulicy Nowy Rynek. „Schody Nowy Rynek” to pierwsza inwestycja realizowana w ramach rypińskiego budżetu obywatelskiego. Zadanie zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni chodnika i schodów zewnętrznych stanowiących dojście do Przedszkola Miejskiego nr 1 od ulicy Nowy Rynek. W planie jest też zamontowanie ledowego oświetlenia. - Obecnie dokonano rozbiórki zniszczonej nawierzchni chodnika oraz usunięto stare krzewy wzdłuż ciągu pieszego, które zostaną zastąpione nową zielenią - mówi Balińska. - Prace rozpoczną się, gdy wykonawca otrzyma zamówione lampy, co według jego zapewnień nastąpi już dziś. Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo i komfort dojścia nie tylko dzieci i rodziców korzystających z przedszkola, ale i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, dla których przejście stanowi naturalny skrót w drodze do szkoły.

Natomiast już jutro burmistrz Paweł Grzybowski podpisze z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim umowę na dofinansowanie przebudowy boiskaprzy Zespole Szkół Miejskich.

Projekt obejmuje: przebudowę boiska o nawierzchni naturalnej na boisko do piłki nożnej i hokeja na trawie o nawierzchni ze sztucznej trawy, budowę piłkochwytów za bramkami boiska, montaż lekkiej trybuny na 100 osób oraz budowę ogrodzenia i oświetlenia. Ponadto w ramach projektu zostanie przebudowane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni asfaltowej na boisko wielofunkcyjnego (piłka koszykowa, siatkowa) o nawierzchni poliuretanowej. Całkowity koszt inwestycji to prawie 3 miliony złotych.

Pod koniec lipca Ministerstw Sportu i Turystyki poinformowało rypiński magistrat o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i decyzji o dofinansowaniu inwestycji w wysokości prawie 1,5 miliona złotych.

W planach jest również budowa siłowni na powietrzu. Powstać ma w oparciu o środki zewnętrzne.

Autor: (PWYS)

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.