Schetynówka? Teraz już nie...

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Schetynówka? Teraz już nie...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Samorządowcy z gminy Chojnice i z Brus mieli już okazję przywitać się z nowym wojewodą pomorskim. Pierwsze koty za płoty.

Samorządowcy z gminy Chojnice i Brus spotkali się z nowym wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem. Nie pojechali po to, żeby lobbować za czymkolwiek. Była to wizyta kurtuazyjna, by się poznać i porozmawiać.

Co nie znaczy, że nie było gorących tematów. Takich jak np. ewentualność powstania nowego województwa - środkowopomorskiego. - Jako przedstawiciele samorządu chcieliśmy przekazać, że nie ma zgody na takie niecne zamiary - mówi wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. - To znaczy nie dopuszczamy koncepcji, żeby ktoś nas tam bez naszej zgody wepchnął, gdyby takie województwo miało powstać.

Schetynówka? Teraz już nie...
Grzegorz Jakubowski Samorządowcy z gminy Chojnice i Brus spotkali się z nowym wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem.

Ale podobno takich planów nie ma. Była też mowa o regulaminie obowiązującym przy narodowym programie budowy dróg lokalnych, który zdaniem samorządowców wymaga korekty.

- Starannie dbaliśmy o to, by w tym kontekście nie padło słowo „schetynówka” - śmieje się wójt.

Godzinne spotkanie z wojewodą upłynęło w dobrej atmosferze i nie mogło oczywiście zabraknąć prezentu dla nowego szefa województwa. Nie trzeba chyba dodawać, że z gminy Chojnice mógł to być tylko jeden podarunek - markowe gacie ze Swornegaci.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.