Sara wejdzie do strefy. Będą szyć ubrania

Czytaj dalej
Fot. Mikolaj Nowacki
Przemysław Decker

Sara wejdzie do strefy. Będą szyć ubrania

Przemysław Decker

W pobliżu Drogi Kurpiowskiej w Grudziądzu postawią halę produkcyjną.

Grudziądzka firma Sara, która specjalizuje się w produkcji odzieży roboczej, wygrała przetarg na zakup ziemi należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o ponad 2,5 ha gruntu znajdującego się w pobliżu Drogi Kurpiowskiej i ulicy Lipowej. - Jesteśmy przed podpisaniem aktu notarialnego - mówi Jacek Pieściński, szef firmy Sara.

Plan: budowa ruszy w przyszłym roku

Właściciele Sary na terenie grudziądzkiej podstrefy zamierzają postawić obiekty, w których znajdować się będzie hala produkcyjna, magazyn, a także zaplecze administracyjne.

- Ma to związek z rozwojem firmy. Planujemy, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku - dodaje Jacek Pieściński.

I dodaje, że wszystko gotowe ma być do 2019 roku. Jest szansa, że uruchomienie nowego zaplecza będzie się wiązało ze wzrostem zatrudnienia w Sarze. Ile etatów może tam powstać? - Jest za szybko, aby o tym mówić - twierdzi szef Sary.

Obecnie Sara posiada cztery zakłady produkcyjne. Jedna z świetnie i nowocześnie wyposażonych szwalni znajduje się na terenie grudziądzkiego Zakładu Karnego nr 1. Jak wcześniej informowała już „Pomorska”, przy szyciu odzieży roboczej pracuje tam kilkadziesiąt osadzonych kobiet.

- Realizacja naszej inwestycji na terenie strefy ekonomicznej nie wpłynie na ograniczenie działalności na terenie zakładu karnego - podkreśla Jacek Pieściński.

Coraz ciaśniej w strefie ekonomicznej

Był czas, kiedy wielu mieszkańców słusznie krytykowało włodarzy miasta za to, że nasza podstrefa ekonomiczna (ok. 115 ha) jest w dużej mierze niezagospodarowana. Obecnie do wzięcia zostało nieco ponad 30 ha - głównie jest to teren znajdujące się przy ulicy Lipowej.

- Wpływa do nas sporo zapytań dotyczących tego terenu - mówi Joanna John-Błażyńska, szefowa Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Przypomnijmy, że jednym kluczowych inwestorów w naszej podstrefie jest firma Stelmet z Zielonej Góry, która buduje w Grudziądzu fabrykę mebli ogrodowych MrGarden. Prace idą pełną parą. Uruchomienie fabryki, w której docelowo może pracować ok. 500 osób, planowane jest na wrzesień. Cały czas trwa rekrutacja pracowników.

Duży zakład, w którym z kolei będą produkowane meble tapicerowane, postawi w naszej podstrefie także firma Sits. Plan zakłada, że budowa rozpocznie się latem tego roku, a fabryka ruszy wiosną przyszłego roku. Praca będzie m.in. dla szwaczek czy magazynierów.

W strefie od 2012 roku działa także zakład przetwórstwa ryb Limito.

Przemysław Decker

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.