Sara wejdzie do strefy. Będą szyć ubrania

Czytaj dalej
Fot. Mikolaj Nowacki
Przemysław Decker

Sara wejdzie do strefy. Będą szyć ubrania

Przemysław Decker

W pobliżu Drogi Kurpiowskiej w Grudziądzu postawią halę produkcyjną.

Grudziądzka firma Sara, która specjalizuje się w produkcji odzieży roboczej, wygrała przetarg na zakup ziemi należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chodzi o ponad 2,5 ha gruntu znajdującego się w pobliżu Drogi Kurpiowskiej i ulicy Lipowej. - Jesteśmy przed podpisaniem aktu notarialnego - mówi Jacek Pieściński, szef firmy Sara.

Plan: budowa ruszy w przyszłym roku

Właściciele Sary na terenie grudziądzkiej podstrefy zamierzają postawić obiekty, w których znajdować się będzie hala produkcyjna, magazyn, a także zaplecze administracyjne.

- Ma to związek z rozwojem firmy. Planujemy, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku - dodaje Jacek Pieściński.

I dodaje, że wszystko gotowe ma być do 2019 roku. Jest szansa, że uruchomienie nowego zaplecza będzie się wiązało ze wzrostem zatrudnienia w Sarze. Ile etatów może tam powstać? - Jest za szybko, aby o tym mówić - twierdzi szef Sary.

Obecnie Sara posiada cztery zakłady produkcyjne. Jedna z świetnie i nowocześnie wyposażonych szwalni znajduje się na terenie grudziądzkiego Zakładu Karnego nr 1. Jak wcześniej informowała już „Pomorska”, przy szyciu odzieży roboczej pracuje tam kilkadziesiąt osadzonych kobiet.

- Realizacja naszej inwestycji na terenie strefy ekonomicznej nie wpłynie na ograniczenie działalności na terenie zakładu karnego - podkreśla Jacek Pieściński.

Coraz ciaśniej w strefie ekonomicznej

Był czas, kiedy wielu mieszkańców słusznie krytykowało włodarzy miasta za to, że nasza podstrefa ekonomiczna (ok. 115 ha) jest w dużej mierze niezagospodarowana. Obecnie do wzięcia zostało nieco ponad 30 ha - głównie jest to teren znajdujące się przy ulicy Lipowej.

- Wpływa do nas sporo zapytań dotyczących tego terenu - mówi Joanna John-Błażyńska, szefowa Grudziądzkiego Parku Przemysłowego.

Przypomnijmy, że jednym kluczowych inwestorów w naszej podstrefie jest firma Stelmet z Zielonej Góry, która buduje w Grudziądzu fabrykę mebli ogrodowych MrGarden. Prace idą pełną parą. Uruchomienie fabryki, w której docelowo może pracować ok. 500 osób, planowane jest na wrzesień. Cały czas trwa rekrutacja pracowników.

Duży zakład, w którym z kolei będą produkowane meble tapicerowane, postawi w naszej podstrefie także firma Sits. Plan zakłada, że budowa rozpocznie się latem tego roku, a fabryka ruszy wiosną przyszłego roku. Praca będzie m.in. dla szwaczek czy magazynierów.

W strefie od 2012 roku działa także zakład przetwórstwa ryb Limito.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.