Sara Pach wyśpiewała swoje marzenia [wideo, audio]

Czytaj dalej
Fot. Olga Taraszka
Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Sara Pach wyśpiewała swoje marzenia [wideo, audio]

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Śpiewa, gra i komponuje - Sara Pach, młoda wokalistka z Torunia, zdradza tajemnicę wiary w swoje największe marzenia.

Choć ma zaledwie 20 lat, to jest już laureatką Młodych Talentów Fundacji Roberta Janowskiego i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej w Chełmnie. W maju ubiegłego roku nagrała swój debiutancki singiel „Siła Wiary” i jak zapewnia nie zamierza zwalniać tempa. - Od zawsze byłam przekonana, że uda mi się zostać piosenkarką - przekonuje Sara Pach. - Siła woli i wiara w to napędzała mnie do podejmowania kolejnych kroków w tym kierunku.

Sara pierwsze wokalne kroki stawiała już jako dziecko, do dziś wspomina swoje debiutanckie występy w przedszkolu i udział w lokalnych konkursach.

- Nadal w domu mam nagrania z dzieciństwa. Gdy wykonywałam jakiś utwór, zdarzało mi się, że wchodziłam wówczas na stół czy kwietnik i udawałam, że jest to scena - opowiada Pach.

Torunianka do szerszego grona odbiorców dotarła poprzez publikacje swoich coverów na kanale YouTube. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i trampolina do kariery.

- Chciałam dotrzeć do nowych odbiorców, dlatego zaczęłam nagrywać covery - wspomina Sara. - Na początku były to piosenki Anny Jantar czy Ireny Jarockiej, później zdecydowałam tworzyć coś, co chwyci także moich rówieśników, pójść w kierunku nowoczesnym. Udało się.Wśród coverów Sary największą popularnością cieszy się utwór „Teraz Ty”, który w oryginale wykonuje Natalia Szroeder i Liber. Piosenka ta pozwoliła Sarze na współpracę z wytwórnią muzyczną i dalszy rozwój kariery. - „Teraz Ty” to dla mnie bardzo szczęśliwy utwór, myślę że udało mi się zaśpiewać go inaczej niż dotychczas - z lekkim dystansem, zaskakując przy tym odbiorców - opowiada Pach.

Śpiewanie to nie jedyna pasja Sary. Pisze także teksty piosenek i akompaniuje sobie przy tym na gitarze czy pianinie. - Piszę o rzeczach, które mnie poruszają - zdradza. - Jestem przy tym jednak bardzo krytyczna wobec siebie, często wydaje mi się, że napiszę tekst zbyt banalny. Na nikim się nie wzoruję, potrzeba pisania wychodzi ze mnie.Pach podkreśla, że nie udałoby jej się osiągnąć pierwszych sukcesów bez wsparcia bliskich i nieustannego doskonalenia wokalnego warsztatu. Pomaga jej w tym nauczyciel emisji głosu, Marek Stawiński. - Pan Marek dodaje mi ogromnej siły i wiary w siebie, dzięki niemu zrobiłam ogromne postępy - przekonuje Sara.

Choć młoda wokalistka w ostatnim czasie dużo pracuje, to zapewnia że stara się nie zaniedbywać studenckich obowiązków. - Wykształcenie od zawsze było dla mnie bardzo ważne. Choć niekiedy zdarzają się trudne sytuacje, to uważam że jak się chce to można pogodzić studia z muzyką - dodaje Pach.Kanał Sary na YouTube powstał w 2013 roku. Można na nim znaleźć covery tj.:”Nic do stracenia” (Mrozu), „Tajna misja” (Ewa Farna), „Teraz Ty” (Liber i Natalia Szroeder). Obecnie Sara pracuje nad teledyskiem do utworu „Niepodzielni”, który wykonuje wspólnie z raperem Mezo.

Olga Taraszka

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.