Saniko i Drogtom znów mają dbać o nasze ulice

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Justyna Trawczyńska

Saniko i Drogtom znów mają dbać o nasze ulice

Justyna Trawczyńska

Choć zima jeszcze nie przyszła, miasto Włocławek już jest przygotowane do zimowego utrzymania porządku na włocławskich drogach i chodnikach.

Czy zima w tym roku zaskoczy naszych drogowców? Na razie jeszcze nie ma problemów, bo nie spadł pierwszy śnieg. Kto w tym roku będzie dbał o czystość dróg zimą?

Zimowym utrzymaniem dróg we Włocławku w tym sezonie całościowo zajmuje się Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg, który to w ramach przetargu wyłonił firmy mające zająć się tym zadaniem. Podobnie jak przed rokiem dbaniem o drogi zimą zajmą się firmy Saniko i Drogtom.

We Włocławku zimowym utrzymaniem dróg objęte są:

Odpowiedzialni za utrzymanie dróg muszą usuwać skutki gołoledzi i oblodzenia natychmiast po ustąpieniu przyczyny ich powstania. Na bieżąco powinni również podejmować działania mające na celu zapobieganie tym zjawiskom. Zimowym utrzymaniem objęte są główne ciągi komunikacyjne, ulice stanowiące połączenie osiedli mieszkaniowych, dojazdy do szkół, przedszkoli i innych instytucji użyteczności publicznej.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.