Saniko i Drogtom znów mają dbać o nasze ulice

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Justyna Juszczyńska

Saniko i Drogtom znów mają dbać o nasze ulice

Justyna Juszczyńska

Choć zima jeszcze nie przyszła, miasto Włocławek już jest przygotowane do zimowego utrzymania porządku na włocławskich drogach i chodnikach.

Czy zima w tym roku zaskoczy naszych drogowców? Na razie jeszcze nie ma problemów, bo nie spadł pierwszy śnieg. Kto w tym roku będzie dbał o czystość dróg zimą?

Zimowym utrzymaniem dróg we Włocławku w tym sezonie całościowo zajmuje się Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg, który to w ramach przetargu wyłonił firmy mające zająć się tym zadaniem. Podobnie jak przed rokiem dbaniem o drogi zimą zajmą się firmy Saniko i Drogtom.

We Włocławku zimowym utrzymaniem dróg objęte są:

Odpowiedzialni za utrzymanie dróg muszą usuwać skutki gołoledzi i oblodzenia natychmiast po ustąpieniu przyczyny ich powstania. Na bieżąco powinni również podejmować działania mające na celu zapobieganie tym zjawiskom. Zimowym utrzymaniem objęte są główne ciągi komunikacyjne, ulice stanowiące połączenie osiedli mieszkaniowych, dojazdy do szkół, przedszkoli i innych instytucji użyteczności publicznej.

Justyna Juszczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.